ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Northug bere Nové Město jako přípravu na Vasův běh

Velikost textu:

Nové Město na Moravě – V prosinci roku 2005 přijel Petter Northug do Nového Města na Moravě ke své první zahraniční zastávce Světového poháru v běhu na lyžích jako neznámý nováček a zaujal dvanáctým místem ve sprintu. Od té doby zavítal do Česka čtyřikrát, vyhrál však pouze před třemi lety sprint v rámci Tour de Ski. Tentokrát je Nor před víkendovou Zlatou lyží na Vysočině za hvězdu největší velikosti. "Je to tady pro mě důležitý závod i proto, že na něj mám dobré vzpomínky za začátku kariéry," prohlásil Northug.

Petter Northug
Petter Northug

Šestadvacetiletý Northug vynechal několik posledních závodů a nepřijede ani příští týden do Polska, neboť se připravuje na legendární Vasův běh na 90 km klasickou technikou. "Teď jsem v tréninku na ten lauf, Nové Město mi do toho zapadá," uvedl. Letos nastoupil už do italského dálkového závodu Marcialonga na 70 km, kde skončil desátý a porazil ho i třetí Stanislav Řezáč.

"Po Tour de Ski jsem si musel hodně odpočinout a potom jsem začal s přípravou. Je to v letošní sezoně bez mistrovství světa a olympijských her dobrá zkušenost," řekl Northug. "Po Novém Městě se soustředím jen na Vasův běh. Nové Město jsou pro mě dva přípravné závody, Vasův běh je moje největší motivace," pravil.

Přesto Nové Město nebere na lehkou váhu. "Chci samozřejmě uspět," řekl s tím, že další jeho motivací je udržet si druhé místo ve světovém poháru za Švýcarem Dariem Colognou. "Tratě se mi tady líbí. Bude to ale těžký závod. Není si tu moc kde odpočinout. Jsou tu obtížné sjezdy po náročných stoupáních," komentoval nové okruhy.

Lukáš Bauer o Northugově stěhování:

"Norové jsou šílenci a on je ten, který vyvolává hodně kontroverzí. Už loni jsem věděl o tom, že se chce přestěhovat do Davosu, ale kvůli nadmořské výšce a olympiádě v Soči, kde to je podobně vysoko. Nedivím se tomu."

V posledních dnech se objevily spekulace o tom, že i kvůli velkému tlaku v Norsku a častým dohadům uvažuje o stěhování. Northug to však popřel. "Nebudu se stěhovat," řekl novinářům jasně. "Ten tlak mám naopak rád, pomáhá mi. Loni byl extrémní při mistrovství světa na Holmenkollenu, letošní sezona je v pohodě," dodal.

přehrát video
Před Zlatou lyží
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.