Kooperativa NBL 2023/2024

Chuchle zažila po letech závod na běžkách

Praha - Po sedmdesáti letech se v Chuchli znovu závodilo na běžkách. Dostihové závodiště hostilo první ročník Velké ceny Prahy pět a ve všech kategorích se představilo bezmála dvě stě závodníků.

Závod v Chuchli
zdroj: ČT4

Závod nejprestižnější kategorie mužů začal až ve večerních hodinách, a tak museli někteří běžci použít i klasickou čelovku, aby si posvítili na trať. Na pětikilometrovém úseku pak nejvíce zazářil Jiří Ročárek s číslem 47.

Před měsícem ovládl Bedřichovskou třicítku a nyní se stal prvním vítězem Velké Ceny Prahy 5: "Myslím, že to byl docela dobrý výkon," řekl. Ještě před hlavním závodem si trať v Chuchli po sedmdesáti letech opět projel Karel Vojta. Tehdy mu bylo 17, dnes 87.

Účastník několika slavných vytrvalostních závodů, včetně Vassova běhu, byl i tentokrát v cíli plný elánu a sil. "Mně se to líbilo, výborná stopa, jsem zdravej a dojel jsem to," uvedl s úsměvem nejstarší účastník závodu.