ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
SP v Novém Městě na Moravě

Mráz organizátory nezlobí, pomáhá naopak připravit kvalitní tratě

Velikost textu:

Brno - Současné mrazivé počasí ubralo pořadatelům víkendového Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě starosti s tratí, neboť promrzlá stopa nevyžaduje příliš náročnou úpravu. Organizátoři věří, že program závodů nebude ohrožen, byť se o víkendu čekají opět rekordní zimní teploty. Momentálně se připravují na tratích Zlaté lyže jen čeští reprezentanti, první zahraniční výpravy dorazí ve čtvrtek.

Běžecké tratě v Novém Městě na Moravě
Běžecké tratě v Novém Městě na Moravě

"Úprava tratí zatím díky nízkým teplotám mnoho zásahů nevyžaduje. Takže naše strojová technika může více odpočívat. Pochopitelně před závodem bude opět v plné permanenci," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Brně předseda organizačního výboru Zlaté lyže Ladislav Slonek.

Sněhu mají pořadatelé dostatek a dnešní ranní teploty v areálu Vysočina se pohybovaly okolo minus patnácti stupňů. Limit pro odložení nebo odvolání závodu je minus osmnáct. "Jsem přesvědčen, že k této situaci nedojde," řekl Slonek.

Pořadatelům nahrávají startovní časy

Meteorologové varují před mrazy ráno hluboko pod minus dvaceti stupni. Pořadatelům ale nahrává startovní čas; sobotní závody žen na patnáct a mužů na třicet kilometrů klasickou technikou s hromadným startem mají začátek až půl hodiny po poledni, nedělní štafety začnou v 11:15.

přehrát video
Nové Město

Vytrvalostní závody se pojedou na pětikilometrovém okruhu, štafety se uskuteční na dvou různých okruzích v délce 2,5 kilometru. První polovina závodu klasickou technikou se pojede na starém okruhu s houpačkami a esíčky. Bruslařská část povede po nových tratích, které byly vybudovány pro mistrovství světa v biatlonu v příštím roce. "Máme nyní výhodu v tom, že máme dva nádherné okruhy ve zcela jiných částech. Nyní je celý areál připravený na všechny lyžařské běžecké disciplíny. Včetně organizačně náročného skiatlonu. Nemusíme už jako v minulosti improvizovat a rýsovat klasickou stopu na boku tratí," pochvaloval si rozšíření areálu Slonek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.