ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Pechalatová s Bourzatem obhájili evropský titul v tancích

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2012 22:39

Sheffield - Francouzi Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat obhájili evropský titul v tancích na ledě. Stříbrné a bronzové medaile získaly ruské páry Jekatěrina Bobrovová, Dmitrij Solovjov a Jelena Ilinychová, Nikita Kacalapov. Čeští zástupci Gabriela Kubová s Dmitrijem Kiseljovem a Lucie Myslivečková s Neilem Brownem skončili na chvostu finálové dvacítky. 

Fabian Bourzat a Nathalie Pechalatová
Fabian Bourzat a Nathalie Pechalatová

Pechalatovou s Bourzatem posunulo ze druhého místa po krátkém tanci na evropský trůn vystoupení s námětem faraona a mumie. Sice byli výrazně asynchronní v twizzlech, ale zaostali jen o 71 setin za stobodovou hranicí a v konečném součtu porazili největší ruské rivaly o bezmála čtyři body.

Přítelkyně českého krasobruslaře Tomáše Vernera a její taneční partner tak zatím jako jediní v Sheffieldu narušili ruskou hegemonii. Na třetí příčku totiž díky výbornému volnému tanci poskočili ze sedmé pozice Ilinychová s Kacalapovem, kteří za sebou o pouhé tři setiny bodu nechali Italy Annu Cappelliniovou a Luku Lanotteho. V součtu se čtvrteční soutěží sportovních dvojic zatím putuje do Ruska pět z šesti medailí.

Pozici nejlepšího českého páru této sezony nakonec potvrdili republikoví šampioni Kubová s Kiseljovem, kteří však neudrželi postavení po krátkém tanci a klesli na osmnáctou příčku. Ve volném tanci se projevila krátká spolupráce Myslivečkové s Brownem, kteří trénují od října. V technické obtížnosti i vinou hrubé chyby při společné piruetě se jako jediní ve startovním poli nedostali přes hranici 30 bodů a propadli se o čtyři místa až na devatenáctou pozici. Loni byla přitom Myslivečková s Matějem Novákem desátá.

přehrát video
ME v krasobruslení 2012 Velká Británie

Kostnerová vyhrála krátký program krasobruslařek

Italská krasobruslařka Carolina Kostnerová útočí na čtvrtý evropský titul. Krátký program vyhrála před Finkou Kiirou Korpiovou a Ruskou Xenií Makarovovou. Na šampionátu v Sheffieldu se nedařilo další ze spolufavoritek Aljoně Leonovové z Ruska, která půjde do volných jízd až ze šesté pozice. Česko v této kategorii už zastoupení nemá, Eliška Březinová vypadla v kvalifikaci.

Žádná z krasobruslařek, které dostanou malé medaile za krátký program, nijak výrazně neriskovala. Všechny jako kombinaci zařadily dva trojité toeloopy, což je nejjednodušší varianta kombinace dvou trojitých skoků.

Carolina Kostnerová
Carolina Kostnerová

Rozhodčí po technické stránce i v programových komponentech nejvýše ocenili výkon hlavní favoritky Kostnerové, která se jediného drobného zaváhání dopustila při skoku do jedné z piruet. Získala 63,22 bodu a před volnou jízdou má náskok 1,42 bodu před obhájkyní bronzové medaile Korpiovou. Ta bývá tradičně silnější v krátkých programech, ve volné jízdě mívá problémy.

Z ruských krasobruslařek je zatím nejvýše Makarovová, která se však nedostala přes šedesátibodovou hranici a na vedoucí Kostnerovou ztrácí 5,67 bodu. Dnešní vystoupení se naopak vůbec nevydařilo její krajance Leonovové, jež udělala chybu v kombinaci a po nevýrazném výkonu zaostala o více než devět bodů za osobním rekordem.

přehrát video
ME v krasobruslení 2012 Velká Británie
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.