ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Bank předčasně ukončil sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 1. 2012 16:38

Praha – Český lyžař Ondřej Bank dnes podle očekávání předčasně ukončil sezonu. Pátý muž z kombinace na loňském mistrovství světa v Ga-Pa odjel čtyři obří slalomy a tři slalomy speciál a zjistil, že ještě nemá dostatečnou kondici. Nepokračovat dál v závodění se rozhodl i proto, aby do další sezony nepřišel o příliš bodů FIS, podle nichž se nasazuje na start. 

Ondřej Bank
Ondřej Bank

Bank už delší donu tušil, že sezonu nedokončí. "Tělo do padesáti sekund zátěže fungovalo dobře, pak se ale přepnulo a nešlo do otáček," prohlásil na dnešním setkání s novináři Bank. "Bylo by velké riziko pokračovat dál. Zažil jsem stavy, které jsme mockrát nezažil," uznal český lyžař.

V závodech nebodoval, přesto končí sezonu realtivně spokojený. "Jsem hodně rád, že jsem si zazávodil, nejezdil jsem špatně," radoval se. "Ukončuji sezonu sice bez bodu, ale jsem nadšenej," prohlásil s tím, že se nyní chce zejména absolutně uzdravit.

Bankův lékař: Zděsil jsem se, mohl klidně umřít

Lékař Vladislav Hospodár měl o Ondřeje Banka strach. "Kdyby nebyl silný a trénovaný sportovec, mohl klidně zemřít," řekl Hospodár. Specialista na sportovní medicínu považuje uzdravení Banka a zejména jeho rychlý návrat k lyžování za malý zázrak. Pátý muž z kombinace na loňském mistrovství světa v Ga-Pa v létě sotva chodil. Během své praxe viděl několik podobných případů. "Slabší kusy umřou, silní přežijí. Vrátí se zpátky do života a nikdo neví, jak to funguje, jak je to možné. Říká se tomu, že pacient se hojí léčbě navzdory," uvedl.

Neznámý vir, který si Bank mohl přivézt z dovolené v Thajsku, jej oslabil natolik, že ztratil 15 kilogramů tělesné hmotnosti. Přesto se dokázal dostat nejen do normálního života, ale v prosinci se dokonce vrátil do světového poháru. "To jsem se dozvěděl z televize a stačil jsem jen otevřít pusu," kroutil hlavou Hospodár. Měl proto radost, když dnes slyšel, že Bank ukončil tuto sezonu. "Po dlouhé době z něj vypadla rozumná myšlenka," usmál se lékař. "Tělo totiž po takovém zásahu potřebuje nějakou minimální dobu regenerace. Ještě alespoň tři měsíce," prohlásil Hospodár.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.