ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Skokan Koudelka se vrátil do SP sedmým místem, vyhrál Bardal

Velikost textu:

Engelberg (Švýcarsko) – Český skokan na lyžích Roman Koudelka se úspěšně vrátil po vážném pádu z minulého týdne v Harrachově a v dnešním závodu světového poháru v Engelbergu obsadil sedmé místo. Vyhrál Nor Anders Bardal a po triumfu v Zakopaném v lednu 2008 si připsal druhé vítězství v kariéře.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Hned za Bardalem se seřadili tři rakouští skokani v pořadí Martin Koch, Thomas Morgenstern a Andreas Kofler, který si tak udržel vedení v průběžném hodnocení světového poháru. Koudelka v něm je na osmém místě.

Dařilo se i dalším Čechům

Dařilo se i dalším českým skokanům. Vedle Koudelky, který předvedl výkony dlouhé 127,5 a 126,5 metru, bodovali také ostatní tři reprezentanti v hlavní soutěži. Lukáš Hlava byl patnáctý, Jan Matura dvacátý a Jakub Janda obsadil osmadvacáté místo.

"Jsem rád, že celému týmu se teď vede. Pomohl tomu i Harrachov, i když tam Roman (Koudelka) neskákal, protože se tam dařilo," řekl kouč reprezentace David Jiroutek. "Je to pozitivní před Turné," připomněl tradiční Turné čtyř můstků na přelomu roku.

Koudelka měl minulý týden v Harrachově při tréninku ošklivý pád, při kterém se sice vážně nezranil, ale strávil dva dny v nemocnici na pozorování. Všechny starty v krkonošském středisku proto vynechal a tento týden ve čtvrtek absolvoval trénink v Ramsau. Nyní je v pořádku zpět.

"Byl z toho hodně nervózní. A protože tady je ten můstek trochu jiný, tak v prvním skoku se odrazil pozdě, což ho stálo určitě několik míst," komentoval to Jiroutek.

"Také v druhém kole měl smůlu na podmínky, bylo to škoda. Ale je skvělé, že se těšil na závod, že tam nezůstal v hlavě žádný blok a vrátil se tam, kam patří. To je velmi pozitivní," radoval se kouč.

Smůla provází Hlavu, který v minulé sezoně skončil třikrát vždy těsně na 31. pozici, první nepostupové do hlavního závodu, v letošní sezoně je stále jedenáctý v průběžném hodnocení světového poháru, po dnešním závodu navíc jen o bod. Musí proto dál skákat kvalifikaci. "Už jsem si z něj dělal legraci, ale má na to, aby pravidelně skákal do patnáctky," řekl kouč.

Roman Koudelka
Roman Koudelka
Více fotek
 • Roman Koudelka autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3102/310152.jpg
 • Pád Romana Koudleky autor: Břetislav Fiala, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3102/310141.jpg
 • Zdravotníci odvážejí Romana Koudelku autor: Břetislav Fiala, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3102/310146.jpg
 • Roman Koudelka po ošetření v liberecké nemocnici autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/32/3105/310456.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.