ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Koudelka už je venku z nemocnice, skákat ale nebude

Velikost textu:

Harrachov – Roman Koudelka, který skončil v nemocnici po pádu ve čtvrtečním tréninku před závodem světového poháru v Harrachově, se vrátil do skokanského areálu. Necítí se ale ještě zcela v pořádku, a proto nedělní závod vynechá. Do dalšího závodu v Engelbergu však už chce nastoupit.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Potíže, kvůli kterým se rozhodl Roman Koudelka – nejlepší český skokan na lyžích v současné sezoně – harrachovský závod vynechat, se týkají především koordinace. "Skákat nebudu, protože ještě ta koncentrace, stabilizace a koordinace není úplně v pohodě. Nemá cenu něco riskovat," řekl Koudelka, když se z nemocnice vrátil do harrachovského skokanského areálu. Podotkl, že se cítil nejistě už v nemocnici. "Cítil jsem se dezorientovaný, trochu jsem se motal," uvedl. Skokané přitom koordinační vlastnosti testují chozením po laně či dřepy na jedné noze.

Navázal na srovnání s opilostí, kterým charakterizoval, jak se cítil po pádu ve stokilometrové rychlosti. Prý se tehdy cítil, jako by měl v krvi šest promile alkoholu. "Teď už jsou to jen dvě, takže ještě pár dní a bude to dobré," vtipkoval Koudelka.

Příští týden Koudelka odjede do Ramsau, kde bude trénovat na malém můstku. Potom se teprve vrátí do Světového poháru. Nejspíš zahájí víkend už kvalifikací. Tu v Harrachově absolvovat nemusel, protože patřil do první desítky v průběžném pořadí poháru, ale z té nejspíš po vynechaném závodě vypadne. "To nejspíš nastane, holt ji budu skákat, ale věřím, že když se zkoncentruju, dostanu se zpět do desítky," poznamenal skokan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.