ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Boulařka Sudová zahájila sezonu třetím místem ve finské Ruce

Velikost textu:
aktualizováno 10. 12. 2011 17:17

Ruka (Finsko) - Česká lyžařka Nikola Sudová zahájila Světový pohár v jízdě v boulích třetím místem. Ve finském středisku Ruka byly lepší pouze vítězná Američanka Hannah Kearneyová, obhájkyně celkového prvenství, a její krajanka Elize Outtrimová. Druhá česká reprezentantka Kristýna Hnyková skončila v kvalifikaci třicátá. Závod mužů vyhrál potřetí v životě Kanaďan Mikael Kingsbury.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

"Je to skvělý vstup do sezony, ale je to teprve začátek a žádná jízda nebyla bez chyb. Především mi chyběla rychlost a s tím souvisela i výška skoků. Čeká nás ještě spousta práce," řekla Sudová. Začala tak od prvního závodu plnit svůj cíl vrátit se po loňské operaci kolenních vazů mezi absolutní elitu a bojovat o medailové umístění v celkovém hodnocení SP.

Na svahu, kde v roce 2005 vybojovala stříbro na MS, skončila nyní za oběma Američankami třetí už v kvalifikaci, v hlavním závodě pro šestnáctku lyžařek pak s nimi a ještě s Julijou Galyševovou z Kazachstánu postoupila do takzvaného superfinále. "Druhá jízda byla z těch tří asi nejpovedenější," hodnotila Sudová.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

V superfinále devětadvacetiletá česká lyžařka vybojovala třetím místem své 19. umístění na stupních vítězů v SP, na kontě má dosud dva triumfy. "Musím poděkovat všem, kteří mi zachovali přízeň celý rok," řekla Sudová směrem ke sponzorům, Dukle, lékařům a trenérům. Po třech jízdách se cítila unavená. "Náročné to bylo i psychicky, protože šly jízdy rychle za sebou. Ale koleno drží, neozývalo se," doplnila.

Kearneyová, jež si v letní přestávce rozmyslela závodní pauzu, dosáhla v 25 letech na jubilejní dvacáté vítězství, shodou okolností v místě, kde před osmi lety poprvé brala medaili. O rok starší Outtrimová zaznamenala svůj druhý nejlepší výsledek po prvenství v Sierra Nevadě z loňského března. Další závod SP v boulích se měl konat 20. prosince ve francouzském Méribelu, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám to není jisté. Rozhodnout se má v úterý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.