ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Boulaři zahájí SP v Ruce, Sudová chce do špičky

Velikost textu:

Praha - V mrazivém finském středisku Ruka dnes odstartují sezonu Světového poháru akrobatičtí lyžaři v boulích. Největší českou nadějí je tradičně Nikola Sudová, která pomýšlí na celkové umístění mezi nejlepší trojicí. "Ráda bych se vrátila tam, kde jsem byla před zraněním, tedy do špičky a nejlépe do třetího místa v pořadí Světového poháru," vyhlásila svůj cíl. Česká jednička je po loňské operaci kolenních vazů znovu v kondici a už celkovým osmým místem v uplynulé sezoně naznačila, že je na cestě zpět mezi elitu.

Nikola Sudová
Nikola Sudová

Šanci naplnit svůj plán může mít Sudová i proto, že v sezoně bez mistrovství světa a bez olympiády se na svazích neobjeví několik soupeřek. Kanaďanka Jennifer Heilová ukončila kariéru, její krajanka Kristi Richardsová se soustředí na trénink a do závodů SP zasáhne jen jednou nebo dvakrát. Vynechat sezonu chtěla i obhájkyně SP Hannah Kearneyová z USA. "Ale nevydržela to a sezonu pojede," řekla Sudová.

Naopak se dá vzhledem k blížící se olympiádě v Soči očekávat příliv nových ruských boulařek, které budou bojovat o nominaci. A ztratit by se nemusela ani sedmnáctiletá česká naděje Kristýna Hnyková, která se připravovala se Sudovou. "Už Nikolu prohání a snad by ji jednou mohla nahradit," uvedl trenér Radek Herot.

Mezi muži bude titul ve Světovém poháru obhajovat Francouz Guilbaut Colas a jeho největšími soky budou Kanaďané v čele s Alexandrem Bilodeauem. Nadcházející sezona přinese zásadní novinku ve formátu závodů. Místo dosavadních dvou soutěžních kol se pojedou tři. Konkrétně pro boulařky to znamená, že z kvalifikace postoupí 16 závodnic a z těch vzejde čtveřice pro superfinále.

Program SP v jízdě v boulích 2011/12:

10. prosince: Ruka (Fin.),
20. prosince: Meribel (Fr.),
14.-15. ledna: Mont Gabriel (Kan.),
19.- 21. ledna: Lake Placid (USA),
28.-29. ledna: Calgary (Kan.),
2.-4. února: Deer Valley (USA),
11.-12. února: Pej-ta Lake (Čína),
18.-19. února: Naeba (Jap.),
9.- 10. března: Aare (Švédsko),
18. března: Megéve (Fr.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.