ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Koudelka byl v Lillehammeru dvanáctý, znovu vyhrál Kofler

Velikost textu:
aktualizováno 4. 12. 2011 16:21

Lillehammer (Norsko) - Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil dvanácté místo v dnešním závodě Světového poháru v Lillehammeru, který ovlivnil silný vítr a hýbání s nájezdovým oknem. Bodovali i Jakub Janda s Lukášem Hlavou, kteří se seřadili na 20. a 21. místě. I třetí závod sezony vyhrál Rakušan Andreas Kofler.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Koudelka, který v předchozích dvou závodech skončil pátý a čtvrtý, tentokrát v prvním kole doplatil na to, že pořadatelé neustále hýbali s nájezdovým oknem. Přesto byl s výkonem 119,5 metru podle gest spokojený. Ve druhém kole rovněž neměl oproti svým konkurentům ideální podmínky a skok dlouhý 123,5 metru mu stačil k posunu o dvě pozice. V průběžném hodnocení SP Koudelka klesl na sedmé místo.

Svoji suverenitu v úvodu sezony potvrdil Kofler, který předvedl skoky 125,5 a 129 metrů a o 2,8 bodu porazil Němce Severina Freunda a Anderse Bardala, kteří se podělili o druhé místo. Oba vydělali na větrné loterii. Po 1. kole devátému Bardalovi foukal při druhém skoku ideální vítr, který ho zanesl až na 140,5 metru, Freund pak v 1. kole kvůli zlomené špičce lyže startoval opožděně až čtvrt hodiny po všech ostatních, kdy měl na skok mnohem lepší podmínky.

Skvěle rozjetý závod nedotáhl do úspěšného konce Slovinec Jurij Tepeš, který po prvním kole senzačně vedl, ale ve druhém svůj výkon nepotvrdil a klesl na deváté místo. I tak si ale připsal nejlepší výsledek kariéry.

Čtvrtý z českých reprezentantů Jan Matura byl v 1. kole jednačtyřicátý se ztrátou téměř deset bodů na postup.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.