ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Domračevová vyhrála úvodní závod biatlonistek, Češky nebodovaly

Velikost textu:
aktualizováno 1. 12. 2011 19:23

Östersund (Švédsko) – Běloruská biatlonistka Darja Domračevová vyhrála úvodní závod Světového poháru na 15 kilometrů ve švédském Östersundu. Za šestou ženou minulého ročníku seriálu a vicemistryní světa v závodu s hromadným startem skončila druhá překvapivě domácí Anna Maria Nilssonová před německou favoritkou Magdalenou Neunerovou. České závodnice při neúčasti nemocné jedničky Veroniky Vítkové, která po střevní viróze odjela ze Švédska domů, na body nedosáhly.

Biatlon
Biatlon

Po středečním druhém místě Michala Šlesingra a dobrých výkonech dalších českých biatlonistů chtěla na své kolegy navázat zejména Vítková, jenže zdraví bylo proti. "Po osmé večer se mi udělalo špatně, pak jsem poprvé zvracela. Následoval střídavě průjem a zvracení," popsala zdravotní problémy. Pro další pokračování v Hochfilzenu by už Vítková měla být fit.

přehrát video
Světový pohár v biatlonu 2011/12 Švédsko

Závodnímu poli dlouho kralovala podle očekávání Neunerová, jenže o jubilejní 25. vítězství přišla na poslední střelbě. Majitelka rekordních deseti zlatých medailí z mistrovství světa a dvojnásobná olympijská vítězka v těžkých podmínkách dvakrát mířila vedle a celkem se třemi trestnými minutami ztratila na Domračevovou 1:41 minuty.

Nilssonová potěšila domácí fanoušky druhou příčkou, za vítězkou zaostala o více než minutu. Těsně pod stupni vítězů skončila obhájkyně celkového prvenství v SP Finka Kaisa Mäkäräinenová. Nejlepší ze tří Češek byla na 59. místě Barbora Tomešová, která solidně běžela, ale nasbírala sedm trestných minut.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.