ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Erbanová: Na olympiádu ještě nemyslím

Velikost textu:

Heerenveen (Nizozemsko) – Rychlobruslařka Karolína Erbanová úspěšně vstoupila do světového poháru, ve kterém se na tratích 500 i 1 000 metrů dokázala probojovat do elitní divize A. Devatenáctiletá čtyřnásobná juniorská světová šampionka si o víkendu v Astaně připsala své nejlepší výsledky v seriálu a kouč Petr Novák tak mohl opět připomenout svá slova, že Erbanová bude v roce 2014 v Soči bojovat stejně jako Martina Sáblíková o olympijské medaile.

Karolína Erbanová
Karolína Erbanová

Tak daleko ale Erbanová zatím nehledí. "Na to ještě vůbec nemyslím. To je hodně daleko," řekla. "Snažím se nepřipouštět si to. Byla bych ještě více vystresovaná," uvedla s úsměvem k olympijským vyhlídkám.

Se vstupem do sezony 2011/12 je ale i Erbanová maximálně spokojená. "Hlavně výsledek v Astaně hodně potěšil," řekla bývalá hokejistka, která se rychlobruslení věnuje od roku 2006. V Kazachstánu byla na pětistovce devátá a desátá, na kilometru dokonce šestá. "Minulou sezonu jsem vstupy do světových pohárů neměla takové, i proto jsem ráda, že to tentokrát takhle jelo," potěšilo závodnici z Vrchlabí.

Erbanová do nové sezony vstoupila impozantně zřejmě i proto, že stejně jako Sáblíková používá nové speciální brusle vyrobené na míru. "Byl to dobrý krok. Teď už nemusím kotníky obvazovat nebo tejpovat. Brusle jsou nejtvrdší, které na míru dělají, a sedí. Jsem ráda, že to vyšlo," řekla Erbanová.

Dosaženými časy v Astaně se česká rychlobruslařka přiblížila na dohled juniorským světovým rekordům. "Překonat je by byla třešnička na dortu. Musím se přiznat, že už jsem na ně koukala dříve, jak se k nim přibližuju. V zámoří by bylo možné je i zajet. Uvidíme, jak se rozhodneme a jaký plán bude dál," uvedla Erbanová. Šanci atakovat rekordy bude mít podle všeho hlavně v lednu, kdy se závody SP pojedou v Salt Lake City.

Erbanová se bude snažit povedené výsledky potvrdit již o tomto víkendu v Heerenveenu, kde ji čekají starty na 500, 1 000 a zřejmě i 1 500 metrů. "Moje další cíle? Zajet podobně a pokud možno ještě lépe," dodala Erbanová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.