ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Sáblíková skončila v Astaně na 1500 m těsně pod stupni vítězů

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2011 12:00

Astana – Pouze o 41 setin sekundy unikly rychlobruslařce Martině Sáblíkové na světovém poháru v Astaně stupně vítězů v závodu na 1 500 m. Specialistka na delší tratě dnes obsadila ve své doplňkové disciplíně čtvrté místo a výrazně vylepšila dvanáctou příčku, na které skončila na této trati před týdnem v Čeljabinsku.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Po pátečním vítězství na 3 000 m dnes Sáblíková jednoznačně ovládla čtvrtou rozjížďku s Julií Skokovovou. Rusku porazila o více než sekundu a usadila se v čele. Její čas překonala až v sedmé jízdě o 64 setin německá veteránka Claudia Pechsteinová, která s českou olympijskou vítězkou v pátek těsně prohrála.

Vítězství na patnáctistovce nakonec vybojovala v závěrečné rozjížďce Kanaďanka Christine Nesbittová, která byla o 1,31 sekundy rychlejší než Sáblíková. Druhá skončila opět Pechsteinová, které znovu unikl první triumf po vypršení dvouletého trestu za porušení antidopingových pravidel. Třetí byla Nizozemka Ireen Wüstová, jež nezopakovala prvenství z Čeljabinsku.

Trenér Petr Novák byl s výkonem své svěřenkyně spokojen i přesto, že zůstala těsně pod stupni vítězů. "Já i Martina jsme spokojeni. Hlavně s časem 1:57,41, odstup od prvního místa nebyl velký. Je jedno, jestli je bronzová nebo čtvrtá, důležitý je čas," řekl Novák. Celkové hodnocení SP na 1 500 metrů vede Nesbittová se 180 body. Sáblíková, která už i na této trati vybojovala několik medailových umístění, je šestá (81 bodů).

Karolína Erbanová skončila v závodu na 500 metrů desátá a zaostala jen o jedno místo za svým životním maximem z pátečního startu. Časem 38,55 sekundy devatenáctiletá česká reprezentantka navlas zopakovala svůj den starý výkon.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Své první vítězství v sezoně, ale již 59. triumf v kariéře vybojovala Němka Jenny Wolfová. Pětinásobná mistryně světa dosáhla času 37,98 sekundy, stejně jako olympijská vítězka Korejka I Sang-Hwa, která útočila na druhé prvenství za sebou. Ve prospěch Wolfové rozhodla jedna tisícina sekundy.

V průběžném pořadí seriálu je pořadí opačné, I Sang-Hwa vede o 20 bodů před Wolfovou. Erbanová, která v Astaně poprvé v sezoně jela v divizi A, se posunula na jedenáctou příčku a jen dva body ji dělí od první desítky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.