ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Králem bílé stopy je běžec na lyžích Bauer

Velikost textu:
aktualizováno 17. 5. 2008 13:41

Praha - Lukáš Bauer vyhrál anketu Král bílé stopy o nejlepšího českého lyžaře uplynulé sezony, která byla dnes vyhlášena v Žofínském paláci v Praze. Stříbrný olympijský medailista z Turína jasně vyhrál jako první český běžec na lyžích v historii celkové hodnocení Světového poháru o plných 633 bodů před Němcem Reném Sommerfeldtem.

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer
Český běžec na lyžích Lukáš Bauer

Bauer je rovněž nejlepším běžcem na lyžích, nejlepším akrobatickým lyžařem je další vítěz Světového poháru Tomáš Kraus, sdruženářem Tomáš Slavík, skokanem Roman Koudelka, travním lyžařem Jan Němec a nejlepším snowboardistou sedmnáctiletá juniorská mistryně světa v disciplíně Big Air Šárka Pančochová, která vyhrála i anketu Junior roku. Trenérem roku byl vyhlášen Bauerův osobní kouč a trenér reprezentace v běhu na lyžích Miroslav Petrásek, sjezdařskou jedničkou je Šárka Záhrobská.

Zatímco o vítězi hlavního ocenění rozhodla veřejnost hlasováním na internetu, v dalších anketách jednotlivých úseků Svazu lyžařů České republiky hlasovala odborná porota složená ze zástupců sportovních klubů, novinářů a funkcionářů svazu.

Slavnostní vyhlášení bylo oslavou jednoho z nejlepších lyžařských ročníků v české historii. Vedle Krause a Bauera uspěla ještě druhá v konečném hodnocení Světového poháru jízdy v boulích Nikola Sudová. Kvalitní výkony předváděla také slalomářka Záhrobská a do svého zranění rovněž její reprezentační kolega Ondřej Bank.

Dnešní večer na Žofíně moderovali Mahulena Bočanová a Roman Vojtek, svá vystoupení předvedli houslista Pavel Šporcl a zpěvačky Helena Zeťová a Leona Machálková. Bauer při vyhlášení hlavní kategorie usedl do červeného křesla, na hlavě měl korunu a dostalo se mu ovací vstoje.

Anketu už od roku 1973 vyhlašuje Svaz lyžařů České republiky, od roku 2005 rozhoduje o celkovém vítězi ankety veřejnost. Historicky prvním vítězem se stal skokan na lyžích Rudolf Höhnl. Celkem sedm prvenství si odnesla běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, loni vyhrála počtvrté za sebou. Ta však již ukončila kariéru a v uplynulé sezoně nezávodila.

Výsledky:

Král bílé stopy: Lukáš Bauer (běh na lyžích)

Vítězové jednotlivých disciplín:

Alpské lyžování: Šárka Záhrobská

Akrobatické lyžování: Tomáš Kraus

Běh na lyžích: Lukáš Bauer

Lyžování na trávě: Jan Němec

Severská kombinace: Tomáš Slavík

Skok na lyžích: Roman Koudelka

Snowboarding: Šárka Pančochová

Junior roku: Šárka Pančochová

Trenér roku: Miroslav Petrásek


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.