ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Verner po problémech se zády konečně zahájí v Japonsku sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2011 13:27

Sapporo - Krasobruslař Tomáš Verner po problémech se zády zahájí se zpožděním o víkendu v Japonsku sezonu. Mistr Evropy z roku 2008 a bronzový medailista z letošního evropského šampionátu se představí ve čtvrtém závodu Grand Prix NHK Trophy v Sapporu s novými programy, které však musel pro přetrvávající drobné potíže upravit a zjednodušit.

Tomáš Verner
Tomáš Verner

"Už se nemůžu dočkat. Ani jsem teď nemohl usnout a přemýšlel, jak už závodím. Těším se jak malý kluk," řekl deníku Právo pětadvacetiletý Verner, který má tréninkovou základnu v Torontu. Původně chtěl už mít za sebou tři starty, jenže plány mu zkřížily bolesti způsobené vyhřezlou ploténkou.

"Pár věcí ještě dělat nemůžu, hlavně v piruetách, ale čtverného toeloopa plánuju v obou jízdách," řekl Verner. Nový program připravoval s cílem konkurovat mistru světa Kanaďanovi Patricku Chanovi. "Jenže to bude těžké, když jsem teď viděl, jaké body dostává, i když zakopává a válí se po ledě," uvedl Verner.

Tomáš Verner
Tomáš Verner

Hlavními favority jsou v Sapporu domácí krasobruslaři - loňský mistr světa Daisuke Takahaši a letošní vicemistr světa Takahiko Kozuka. Sapporo je čtvrtým ze šesti závodů GP. Krátký program mužů začne v sobotu v 8:30, volné jízdy jsou v neděli.

Verner bude v Japonsku jediným českým zástupcem. Pokusí se navázat na triumf Michala Březiny z říjnové Americké brusli. Verner sám v seriálu Grand Prix už jednou dokázal vyhrát, a to před rokem v Moskvě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.