ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Světoví lyžaři se vrátí na tratě v Novém Městě

Velikost textu:

Praha – Česká republika bude v nové sezoně hostit tři podniky lyžařského světového poháru a jeden podnik letní Grand Prix. Po dvou letech se vrátí běžci na lyžích na tratě do Nového Města na Moravě. V Harrachově se mají v prosinci představit skokani na lyžích. V uplynulé sezoně jejich závod odpadl kvůli silnému větru. Liberec bude hostit letní i zimní závody sdruženářů.

Do Nového Města na Moravě se vrátí závody Světového poháru.
Do Nového Města na Moravě se vrátí závody Světového poháru.
Otevřít galerii
 • Do Nového Města na Moravě se vrátí závody Světového poháru. autor: EPA/VALDRIN XHEMAJ , zdroj: ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Skoky na lyžích autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na Vysočině poběží v sobotu 11. února muži 30 kilometrů klasicky s hromadným startem a ženy poloviční vzdálenost. O den později budou následovat štafety. V Novém Městě na Moravě závodili elitní lyžaři naposledy předloni v lednu 2009 v rámci etapové Tour de Ski, v uplynulé sezoně se sprinty SP konaly v libereckém areálu ve Vesci.

Český svaz usiluje i o návrat sprintů do Vesce. "Snažíme se. Dalšími kandidáty na tento zřejmě sprinterský víkend po Tour de Ski jsou Poláci, Francouzi a Italové," řekl generální sekretář svazu Petr Graclík.

V Harrachově mají začátkem prosince závodit skokani na lyžích, což se v uplynulé sezoně nepodařilo kvůli větru a hustému sněžení. Novinkou je, že se pod Čertovou horou vedle dvou závodů jednotlivců má uskutečnit také soutěž družstev. K tomu Češi přivítají Kontinentální pohár žen, a to v Liberci 18. a 19. února.

V Liberci by se 25. a 26. února měli sejít závodníci v severské kombinaci, chybí jen vyladění smluvních záležitostí mezi svazem a agenturou zajišťující televizní přenosy. "Do dvou týdnů bude jasno," řekl Roman Kumpošt, šéf sdruženářské komise FIS. Posledního srpna se v Liberci uskuteční letní Grand Prix sdruženářů.

Kombinace podle nových pravidel

Sdruženáři chystají také nový druh závodu. "Mělo by se skákat do předem daných pásem a startovat společně do běhu. V něm by byla trestná kola jako při biatlonu," uvedl Kumpošt. Takto by se mělo závodit v Lahti, Zakopaném a Schonachu. Do finále SP se kvalifikuje jen třicet nejlepších v sezoně a absolvují závod v historicky tradiční skladbě - dva skoky a 15 km běhu.

Světové poháry v ČR v sezoně 2011/2012:

Běh na lyžích:
11.- 12. února, Nové Město na Moravě - 30 km muži/15 km ženy klasicky, sprinty volně.

Skoky na lyžích:
9.- 11. prosince, Harrachov - HS142, 2x jednotlivci, družstva.

Severská kombinace:
31. srpna, Liberec - letní Grand Prix,
25.- 26. února, Liberec

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.