ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Třicetiletý Záhrobský ukončil kariéru

Velikost textu:

Praha - Petr Záhrobský, jenž jako první český lyžař bodoval v rychlostních disciplínách světového poháru, ukončil kariéru. Třicetiletý bratr mistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské to napsal na svém webu. Český sjezdař sbíral úspěchy spíše v Evropském poháru, v němž vyhrál sedm závodů a dvakrát zvítězil v celkovém hodnocení super-G. Sedminásobný mistr republiky se také zúčastnil tří olympijských her a šesti světových šampionátů.

Petr Záhrobský
Petr Záhrobský

"Po důkladném uvážení jsem se rozhodl po šestnácti sezonách v mezinárodních závodech ukončit svoji závodní kariéru. Rozhodl jsem se tak z důvodů osobních, sportovních i zdravotních. Jsem rád, že můžu skončit po několika úspěšných sezónách. Výsledků, kterých jsem dosáhl v posledních letech, si velice cením a děkuju všem, kteří se na nich spolu se mnou podíleli, samozřejmě hlavně tátovi," uvedl Záhrobský, kterého jeho otec Petr trénoval od roku 2009 po konci spolupráce se Šárkou.

"U lyžování ale hodlám v následujících letech zůstat a doufám, že své zkušenosti dokážu předat mnoha dalším závodníkům," dodal český sjezdař.

Záhrobský se na rozdíl od své mladší sestry specializoval na rychlostní disciplíny a v sezoně 2008/09 jako první Čech získal body do SP v superobřím slalomu a sjezdu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.