ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ondřej Bank nejlepším českým lyžařem

Velikost textu:
aktualizováno 13. 5. 2011 21:48

Praha - Životní sezona vynesla sjezdaře Ondřeje Banka na piedestal nejlepšího českého lyžaře uplynulé sezony. Korunu v anketě Král bílé stopy si Bank nasadil na hlavu poprvé v životě a navázal na loňský a předloňský triumf kolegyně Šárky Záhrobské, která letos nezískala ani jeden hlas. Třicetiletý Bank, který letos dokázal ve Světovém poháru bodovat ve všech disciplínách - slalomu, obřím slalomu, super-G, sjezdu i kombinaci, porazil v hlasování 42 odborníků o jediný hlas běžce na lyžích Lukáše Bauera, čtvrtého v hodnocení seriálu SP. Třetí skončil dálkový běžec Stanislav Řezáč.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2334/233322.jpg?1298025061
 • Ondřej Bank autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Překvapuje mě to, vždyť já ani účast na vyhlášení neplánoval," řekl Bank, který musel kvůli pražskému vyhlášení oželet mistrovství světa ve sjezdu a golfu. Bank vyhrál totálně, protože nejvíce hlasů dostal i od fanoušků v anketě o nejsympatičtějšího lyžaře. "Ankety jsem nikdy nepřeceňoval. Jak srovnáte muže a ženy, různá odvětví? Jsem rád, že se rozdělilo hodnocení odborníků i fanoušků. A taky jsem rád za to, že jsem vyhrál u obou, to je jasné," pronesl Bank.

Pátý z kombinace na mistrovství světa je třetím alpským vítězem v řadě po dvou výhrách Záhrobské a také třetím sjezdařem v historii, který to dokázal - ještě po Olze Charvátové v osmdesátých letech. "Vážím si toho, že patřím do takové super společnosti," dodal Bank, jehož starší bratr Tomáš se stal Trenérem roku.

Bauer skončil třetí v Tour de Ski a čtvrtý v pořadí Světového poháru, na mistrovství světa byl sedmý na klasické patnáctce. Řezáč vyhrál závod Světového poháru Marathon Cupu a zvítězil v premiérové sérii Ski Classics. Cenu pro juniora roku si odnesla snowboardcrossařka Eva Samková, juniorská mistryně světa, která už byla druhá v závodu Světového poháru.

Stanislav Řezáč
Stanislav Řezáč
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.