ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Pljuščenko a Verner nadchli pražské publikum

Velikost textu:

Praha - Krasobruslaři Jevgenij Pljuščenko a Tomáš Verner se ve včerejší pražské exhibici Králové ledové arény dočkali dlouhých ovací. Show nabídla fanouškům krasobruslení v několika vystoupeních, ale i další hvězdy. Divákům se na ledě představil například Jozef Sabovčík, který před čtyřiadvaceti lety získal na olympijských hrách bronzovou medaili. V hale pražské Sparty si vystřihl mladistvé vystoupení na rockovou hudbu, během nějž navíc stihl políbit trenérku Vlastu Kopřivovou.

Tomáš Verner
Tomáš Verner
Otevřít galerii
 • Tomáš Verner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/174/17314.jpg?1208164801

Pljuščenko stál za zrodem této show a byl její hlavní hvězdou, na ledě se objevil ve čtyřech vystoupeních. Hrál si s publikem a přiváděl halu do varu skvělými krokovými pasážemi s výjimečným nasazením i tanečním projevem.

Tomáš Verner se na ledě objevil až téměř v samotném závěru exhibice. Úřadující mistr Evropy zopakoval před fanoušky v ohlušující atmosféře své slavné číslo z evropského šampionátu. Kvůli studiu se ale nemohl zúčastnit dalších vystoupení Králů ledové arény. Už v pátek ho na fakultě tělesné výchovy a sportu čeká zkouška z fyziologie.

"Moc jsem toho od mistrovství světa nenatrénoval, ale pro vás jsem se snažil," vzkázal Verner nadšenému publiku. Exhibice nabídla fanouškům krasobruslení hvězdy několika desetiletí. Kromě Jozefa Sabovčíka se na ledě objevili i mistři světa v kategorii sportovních dvojic z roku 1995 Radka Kovaříková a René Novotný.

Publikum se skvěle bavilo nejen krasobruslením. O hudební doprovod se
starali mimo jiné houslista Edvin Marton a ruský zpěvák Dima Bilan. Diváky zaujali i akrobat Sergej Jakimenko a tanečníci s obručemi Violetta Afanisojevová a Peter Dakk.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.