ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Pljuščenko dál bojuje proti trestu, aby mohl do Soči

Velikost textu:

Moskva - Slavný ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko dál usiluje o zrušení trestu, kterým mu Mezinárodní bruslařská unie (ISU) znemožnila startovat ve všech svých soutěžích. Během mistrovství světa v Moskvě řekl, že jeho cílem zůstává završit kariéru na olympijských hrách 2014 na domácím ledě v Soči. ISU loni trojnásobného olympijského medailistu distancovala kvůli tomu, že se údajně kvůli zranění kolena nezúčastnil mistrovství světa v Turíně, zato však bez povolení startoval na několika lukrativních exhibicích.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko
Otevřít galerii
 • Jevgenij Pljuščenko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1373/137229.jpg?1264007888
 • Jevgenij Pljuščenko zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1442/144156.jpg?1266559878

"Chci zase závodit, a čím dřív, tím líp. Celá ta záležitost byla jenom nedorozumění, snad to bude brzy všechno za mnou. Moc rád bych v Soči před svými fanoušky startoval, byla by to krásná tečka za kariérou," řekl osmadvacetiletý Pljuščenko. Trojnásobný mistr světa a šestinásobný evropský šampion už oslovil funkcionáře ruského svazu, aby požádali ISU o zrušení jeho trestu.

Podle předsedy svazu Alexandra Gorškova se činovníci budou Pljuščenkovou žádostí zabývat co nejdříve. "Ale teď jsme museli dát přednost přípravám šampionátu," uvedl Gorškov s odkazem na MS v Moskvě, která po březnovém ničivém zemětřesení v Japonsku nahradila v roli pořadatele Tokio. "Pokud všechno dobře dopadne, mohl by Jevgenij v příští sezoně opět závodit," dodal Gorškov.

Pljuščenko tak kvůli trestu přišel i o letošní světový šampionát v Rusku. "Ale po pravdě, i kdybych mohl startovat, nemyslím si, že bych se na něj dokázal dobře připravit. Tím zraněním jsem ztratil spoustu času," prohlásil muž, který v půli dubna nadchl při show Nebeské hrany zaplněnou Tesla Arenu v Praze. "Rád bych (v Moskvě) bruslil aspoň na nedělní závěrečné exhibici, pokud mě na ni pozvou," dodal Pljuščenko.

Jevgenij Pljuščenko
Jevgenij Pljuščenko
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.