ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Český taneční pár postoupil na MS z kvalifikace

Velikost textu:
aktualizováno 26. 4. 2011 13:50

Moskva - Taneční pár Lucie Myslivečková, Matěj Novák postoupil na mistrovství světa v krasobruslení v Moskvě do krátkého programu. Kvalifikačním sítem tak prošli i další čeští zástupci po pondělním úspěchu Tomáše Březiny. Čeští tanečníci v dnešní volné jízdě dostali známku 68,96 bodu a obsadili osmé místo.

Lucie Myslivečková a Matěj Novák
Lucie Myslivečková a Matěj Novák
Otevřít galerii
 • Lucie Myslivečková a Matěj Novák autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Březina autor: Anja Niedringhaus, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2284/228392.jpg?1296390094

Myslivečková s Novákem nastoupili na led moskevské Megasport Areny jako předposlední ze 17 párů a jedno z deseti postupových míst zabrali s náskokem necelých pěti bodů na první nepostupující dvojici. Nejlepší volnou jízdu předvedli Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje z Kanady (87,22 bodu).

Čeští tanečníci nebyli s výkonem spokojení

Český pár mrzely dvě chyby v úvodu a v závěru jízdy, kvůli kterým bodově zaostal za svým nejlepším výsledkem v sezoně (80,98). Krasobruslaři doufají, že v hlavní soutěži MS podají lepší výkon. "Dneska se nám to nepovedlo. Kdybychom dnes měli jet závod, tak tu naši příčku, kterou bychom chtěli, nedostaneme," řekl Novák.

Škobrtnutí přičítá Myslivečková nejspíš ztrátě koncentrace. "Asi jsem do toho šla s moc rozhozenou hlavou. Začala jsem myslet na něco úplně jiného, než bych správně měla," připustila. "Když jedete s chybou na začátku, tak myslíte na to, co bude-nebude, a je těžké se toho zbavit. Ti nejlepší chybu zahodí za hlavu a jedou dál, a tak vyhrávají," doplnil Novák.

Cíl sice stanoven není, ale pár pomýšlí na lepší výsledek než na loňském šampionátu v Turíně, kde obsadil 16. místo. Krátký program tanečníků se uskuteční v pátek, volné jízdy o den později.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.