ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Ve skoku na lyžích možná bude smíšená týmová soutěž

Velikost textu:

Berlín - Mezinárodní lyžařská federace (FIS) chystá novou disciplínu i ve skoku na lyžích, a to smíšenou soutěž týmů. Muži i ženy by přitom závodili na úrovni světového poháru. První takový závod by se mohl uskutečnit už příští sezonu na proslulém Holmenkollenu v Norsku. "Skutečně máme v plánu tyto myšlenky uvést v realitu. Už jsme o tom jednali a teď chceme požádat o stanovisko jednotlivé národní svazy," řekl ředitel sekce skoků FIS Walter Hofer. Pokud tuto myšlenku svazy i skokanská komise podpoří, mohli by o tom jednat zástupci FIS na červnovém kongresu.

Skoky na lyžích
Skoky na lyžích
Otevřít galerii
 • Skoky na lyžích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Skokanský můstek autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ženské skoky na lyžích se nově dostaly do programu olympijských her a premiéru budou mít za tři roky v Soči. Od nové sezony budou mít skokanky také světový pohár, na mistrovství světa soutěží o medaile od šampionátu 2009 v Liberci.

Už o víkendu FIS zveřejnila, že chystá novinky také ve světovém poháru v severské kombinaci. Od příští sezony by se měl objevit sprint dvojic a také závod, v němž by lyžaři po vzoru biatlonistů museli obíhat trestné okruhy dlouhé 150 metrů podle svých výsledků ve skoku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.