ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sdruženářem roku je Tomáš Slavík

Velikost textu:

Praha - Nejlepším českým sdruženářem uplynulé sezony byl ve třetím ročníku ankety podle očekávání vyhlášen Tomáš Slavík. V hlasování závodníků, trenérů, funkcionářů, lyžařských expertů a novinářů se stal nástupcem dosud jediného vítěze Pavla Churavého. Mezi trenéry obhájil loňské prvenství Luděk Šablatura, nováčkem roku byl vyhlášen dorostenec Tomáš Portyk. Slavík, který 29. dubna oslaví třicáté narozeniny, vyhrál přesvědčivě se ziskem 128 bodů před Miroslavem Dvořákem (88) a Churavým (37). "Úspěch v anketě mě těší, ale tak trochu jsem to čekal, protože mi vyšla druhá polovina sezony a dařilo se mi na mistrovství světa i domácím šampionátu," uvedl Slavík.

Tomáš Slavík
Tomáš Slavík
Otevřít galerii
 • Tomáš Slavík autor: MURAD SEZER, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Pavel Churavý zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Paradoxně mu prý pomohla v lednu a únoru měsíc trvající soutěžní přestávka, v níž trénoval. "Pro příští sezonu je to pro mne současně velká motivace, abych stabilizoval výkonnost a udržel se mezi elitou," uvedl Slavík, jehož největším úspěchem v sezoně bylo sedmé místo na MS v Oslu na velkém ůstku.

Churavý má za sebou nepovedenou sezonu, v závodech Světového poháru s jedinou výjimkou v Lillehammeru končil ve třetí a čtvrté desítce. "Byla to promaroděná sezona. Začalo to v létě zraněním ruky a pokračovalo sérií nejrůznějších chorob. Neuvěřitelně jsem se trápil, chyběl trénink, pohoda, síla, všechno. Teď je důležité, aby odborníci zjistili, co mi vlastně bylo. Momentálně běhám po vyšetřeních," řekl Churavý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.