ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Záhrobská by chtěla spory s otcem vyřešit

Velikost textu:
aktualizováno 11. 4. 2011 19:38

Praha - Slalomářka Šárka Záhrobská by uvítala, kdyby její vyhrocený spor s otcem a bývalým trenérem Petrem Záhrobským rychle skončil. Podle svých slov nelituje, že se rozhodla popsat důvody předloňské změny trenéra i proč nedávno popsala v rozhovoru pro magazín Mf Dnes svůj ne zrovna idylický vztah s otcem. "Není mi vůbec příjemné, že musím řešit takové věci, a doufám, že se to velice rychle vyřeší a budu mít klid na přípravu. Stojím si ale za vším, co jsem řekla a nelituji toho. Jsem ráda, že jsem našla odvahu prezentovat věci, jak ve skutečnosti jsou," uvedla Záhrobská. V dřívějších rozhovorech například uvedla, že ji otec při tréninku přetěžoval, ničil jí tím zdraví, choval se k ní hrubě a byl na ni vulgární.

Šárka Záhrobská a její otec Petr
Šárka Záhrobská a její otec Petr
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská a její otec Petr zdroj: ISIFA/Lidové noviny https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2455/245423.jpg?1302252399
 • Šárka Zárhobská autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O jejich vztahu se rozhodla mluvit až dva roky poté, co s ním ukončila spolupráci. Důvodem prý bylo, že doufala, že se situace urovná. "Těžko se tomu dalo předejít. To, co se odehrává teď, by bylo tehdy. Nemyslím si ale, že by se tyhle problémy měly řešit na veřejnosti. Lidé mají horší problémy," řekla Záhrobská. Podle svých slov také doufala, že otec "přijde k rozumu". "Ale přišla jeho reakce po mém neúspěšném mistrovství světa a jeho neustálé vyjadřování do novin. Poté jsem si řekla, že se k tomu vyjádřím."

Dalším impulzem byl červencový konflikt otce s matkou, která se s ním rozvádí a podala na něj trestní oznámení z důvodu vydírání. Záhrobská přiznala, že nevěří, že by s otcem mohla ještě někdy spolupracovat a rodina mohla fungovat. "Říká se, že nic není definitivní, ale dnes to vidím tak, že není žádná možnost, že se to dá dohromady. Byla bych ráda, kdyby mi dal pokoj a staral se o svůj život," nastínila Záhrobská ideální konec sporu ze své strany.

přehrát video
Záhrobská k další sezoně
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.