ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Záhrobského metody jsou přiměřené, tvrdí jeho syn

Velikost textu:

Praha – Lyžař Petr Záhrobský se zastal svého otce a trenéra, který se po letošním sjezdařském mistrovství světa pustil do ostré polemiky s dcerou Šárkou. Na kritiku svých nových trenérů odpověděla Šárka Záhrobská tvrzením, že ji otec – jehož trenérské služby předloni opustila – v přípravě přetěžoval a ničil její zdraví. Petr Záhrobský syn, kterému se Petr Záhrobský otec po odchodu Šárky Záhrobské z rodinného týmu plně věnuje, mimo jiné poukázal na fakt, že jeho sestra na rozdíl od většiny dalších špičkových lyžařek neutrpěla během své kariéry žádné poranění.

Petr Záhrobský
Petr Záhrobský
Otevřít galerii
 • Petr Záhrobský zdroj: osobnosti.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/734/73355.jpg?1236884878
 • Šárka Záhrobská a její otec Petr zdroj: ISIFA/Lidové noviny https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2455/245423.jpg?1302252399

"Není pravda, že náš trénink neměl systém a že nás (otec) přetěžoval. Naopak, náš trénink byl vždy velmi všestranný a zahrnoval řadu vyrovnávacích cvičení. Procvičovali jsme i chodidla, aby tolik netrpěla v lyžařských botách, které nebyly na takové úrovni jako dnes," uvedl dnes na svém webu Záhrobský mladší.

Šárka Záhrobská naposled kritizovala metody svého otce v rozhovoru pro Magazín MF Dnes. V něm bronzová olympijská medailistka a dvanáctá nejlepší slalomářka letošního mistrovství světa uvedla, že jí otcův trénink způsoboval zdravotní problémy, které s pomocí odborníků odstraňuje dodnes. Nedopřál jí prý odpočinek a její potíže ho nezajímaly.

Lyžařčin bratr ale její pohled nesdílí. "Už odmala jsme byli oba pod dozorem lékařů a pravidelně jsme dvakrát do roka chodili na výkonnostní a funkční testy do sportovní laboratoře v Praze. Když táta viděl, že pro naši kondiční přípravu nemá dostatečné vědomosti, našel pro nás kondičního trenéra. Od roku 2001 nebo 2002 jsme oba začali mít k dispozici regenerační linku a byla to právě Šárka, která ji v prvních letech téměř nevyužívala, přestože jsem jí to doporučoval já, táta i kondiční trenér," konstatoval Záhrobský syn.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.