ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Záhrobská viní otce, že jí ničil zdraví

Velikost textu:
aktualizováno 6. 4. 2011 17:55

Praha - Rozpory mezi slalomářkou Šárkou Záhrobskou a jejím otcem a bývalým trenérem Petrem Záhrobským eskalují. Trojnásobná medailistka z mistrovství světa a bronzová z olympiády ve Vancouveru viní otce, že jí ničil zdraví a přivlastňoval si její peníze. Petr Záhrobský se chce slovům své dcery, která vyjdou ve čtvrtečním magazínu MF Dnes, bránit, hodlá se proto poradit s právníky.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci Šárky Záhrobské autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Záhrobská se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji nyní vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní neúspěšné sezoně to mezi nimi začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval dceřiny trenéry.

Šestadvacetiletá Záhrobská v rozhovoru pro magazín obviňuje otce, že jí ničil zdraví. "Přetěžoval mě a nenechal odpočinout. Až loni jsem po deseti letech začala vstávat bez bolestí zad. Ale tyhle zdravotní problémy tátu nikdy nezajímaly," řekla Záhrobská magazínu. "Fyzioterapeuti dodnes odstraňují blokády v mém těle, a to nejen proto, abych jela rychle z kopce, ale taky abych byla za deset let zdravá máma."

Záhrobská kritizuje i otcovy trenérské schopnosti. "Otec má na svazových stránkách u svého profilu heslo, že pouze tvrdá práce a nejnovější poznatky mohou vést k dobrým výsledkům. Nikdy se o žádné nejnovější poznatky nezajímal. Deset let dělal všechno stejně a všechno sám," dodala lyžařka.

Záhrobský se poradí s právníky

Česká lyžařka podle magazínu nemluví ze msty, ale vadí jí, že otec soustavně lže, čímž škodí jí i lidem v jejím okolí. Záhrobský je momentálně v Rakousku a má stejný pocit jako jeho dcera, že si druhá strana vymýšlí. "Na tu dehonestující kampaň proti mé osobě, kde se řekla spousta smyšlených věcí a nesmyslů, už musím zareagovat. Nejdřív si ale musím všechno promyslet. Ta obvinění jsou takového kalibru, že se musím poradit s právníky, co dělat dál," řekl Záhrobský pro server Týden.cz.

Rodinné tahanice nekončí

Údajně jde i o finanční spory a Záhrobský se rozvádí s Jiřinou Záhrobskou, která se přidala na stranu dcery. Tým Záhrobské se navíc obrátil na policii kvůli stalkingu. Sjezdařka údajně čelí přívalu telefonátů ze skrytého čísla, zpráv a e-mailů, často nepříjemných a vulgárních.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.