ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Samková obhájila světový juniorský titul ve snowboardcrossu

Velikost textu:

Valmalenco - Sedmnáctiletá snowboardistka Eva Samková obhájila na šampionátu ve Valmalenku loňský titul juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu. Na sedmém místě skončila další česká reprezentantka Kateřina Chourová. Samková suverénně ovládla už pondělní kvalifikaci a dnes neměla konkurenci ani v jedné z vyřazovacích jízd.

Eva Samková
Eva Samková
Otevřít galerii
 • Eva Samková autor: Vít Chalupa, zdroj: Czech Snowboarcross Team https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Eva Samková autor: Vít Chalupa, zdroj: Czech Snowboardcross Team https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Druhým světovým zlatem zároveň potvrdila, že jí tento svah sedí, neboť zde před necelými dvěma týdny vybojovala životní druhé místo v závodě Světového poháru mezi dospělými. 

Stejně jako Samková vyhrála svou čtvrtfinálovou jízdu i o dva roky starší Chourová, obě české snowboardistky se pak utkaly v boji o finále. Za Samkovou se z druhé postupové příčky nakonec radovala Švýcarka Wuffliová, na třetí Chourovou tak zbyla jen účast v malém finále. Z titulu v kategorii juniorů se radoval Španěl Regino Hernandez, čtveřice českých reprezentantů skončila již v úterní kvalifikaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.