ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

MS v krasobruslení bude na konci dubna v Moskvě

Velikost textu:
aktualizováno 24. 3. 2011 15:35

Moskva - Moskva uspořádá mistrovství světa v krasobruslení, které po ničivém zemětřesení nemohlo hostit Tokio. Šampionát se uskuteční od 25. dubna do 1. května. Ruská metropole už stejnou akci uspořádala v roce 2005, ale v jiné aréně. Tehdy se závodilo v Lužnikách, nyní se krasobruslaři včetně českých adeptů na medaili Tomáše Vernera a Michala Březiny představí ve čtrnáctitisícové Megasport Areně, dějišti hokejového MS před čtyřmi lety. Oznámila to Mezinárodní bruslařská unie.

Tomáš Verner
Tomáš Verner
Otevřít galerii
 • Tomáš Verner autor: EPA/Yuri Kochetkov, zdroj: Isifa https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2284/228380.jpg?1296383140
 • Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2277/227636.jpg?1296063916

Březina nevidí v posunu šampionátu, který měl v Tokiu začít v pondělí 21. března, velký problém. Po zranění a operaci v úvodu sezony má alespoň o měsíc více času na přípravu. "Mám trochu více času na to, abych stabilizoval svoje čtverné skoky. Z tohoto pohledu beru odložení šampionátu jako určitou výhodu," řekl Březina z německého Oberstdorfu, kde trénuje. Čtverný salchow a toeloop měl připravené už na mistrovství Evropy, kde mu ale nevyšly.

Poté co Japonsko postihla 11. března přírodní katastrofa a krasobruslařský šampionát musel být zrušen, nabídlo se šest měst, že se hostitelství ujmou. Zájem převzít od japonské metropole pořadatelství krasobruslařského šampionátu projevily vedle Moskvy i Kanada (Vancouver), USA (Colorado Springs nebo Lake Placid), Finsko (Turku), Rakousko (Štýrský Hradec) a Chorvatsko (Záhřeb).

Nově přidělený šampionát nyní ohrozil exhibici Nebeské hrany za účasti nejlepších závodníků, která se má v Praze konat 15. dubna za účasti Jevgenije Pljuščenka či Vernera. Eva Šťastná z pořádající společnosti Sport Invest řekla, že by se akce měla uskutečnit s plánovanou účastí.

Mistrovství světa mělo začít v Tokiu v pondělí 21. března. Ve středu Japonsku nabídla ze solidarity své pořadatelství Francie, kde se má o světové medaile zápolit příští rok.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.