ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Samková do boje o medaile nezasáhla

Velikost textu:

Arosa (Švýcarsko) - Snowboardista Michal Novotný skončil jedenáctý v předposledním závodu světového poháru ve snowboardcrossu. Česká naděje Eva Samková dnes do bojů o medaile v Arose zasáhnout nemohla. Při dopoledním rozjíždění spadla a otřesená nastoupila do čtvrtfinále, aby alespoň bodovala, ale úmyslně hned po startu vyjela z trati a ze závodu odstoupila. Z výhry se v švýcarském středisku radovali dvojnásobný olympijský vítěz Seth Wescott z USA a poprvé v kariéře Bulharka Alexandra Jekovová.

Eva Samková
Eva Samková
Otevřít galerii
 • Eva Samková autor: Vít Chalupa, zdroj: Czech Snowboarcross Team https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Novotný autor: Vít Chalupa, zdroj: Czech Snowboardcross Team https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Arose se jezdilo v šesti po vzoru X-Games a Novotný v desetistupňovém teplu postoupil z osmifinále i čtvrtfinále vždy z třetího místa. V semifinále ale chyboval a zbylo na něj malé finále, v kterém spadl, dojel pátý a celkově byl klasifikován jako jedenáctý. To je jeho nejlepší výsledek v sezoně, maximem dosud bylo 12. místo z úvodního dílu SP v Argentině. Na mistrovství světa v La Molině dojel Novotný patnáctý, ale jinak se vítězi dvou závodů SP příliš nedařilo.

Z osmifinále postoupil v Arose i Novák, se kterým jel v jízdě Bakeš, ale ten skončil na prvním nepostupovém místě. Novák vypadl po pátém místu ve čtvrtfinále.

Už ve středu se v Arose zranila druhá česká snowboardistka Klára Koukalová, která si v kvalifikaci zlomila nohu a byla operována v nemocnici v Churu. V pátek je v Arose na pořadu poslední snowboardcross sezony.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.