ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Skikrosař Kraus pošilhává po Soči. Rozhodne se za rok

Velikost textu:

Praha - Pro Tomáše Krause skončila o víkendu v norském Vossu další sezona závodů světového poháru ve skikrosu. Letos to nebyl příliš vydařený rok. Na začátku vybojoval Tomáš Kraus jedno čtvrté místo, pak většinou vypadával už v rozjížďkách. Sedmatřicetiletého závodníka čeká ještě o víkendu mistrovství republiky, ale už nyní bilancuje a spřádá plány na další roky.

Tomáš Kraus
Tomáš Kraus
Otevřít galerii
 • Tomáš Kraus autor: Radek Smekal https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/53/5265.jpg?1200862030
 • Závod ve skikrosu autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Přišlo docela dost mladých kluků, kteří neměli moc zkušeností, a potom sestřelovali lidi, jako jsem byl já nebo některý jiný ještě zkušenější, ale během roku se to ustálilo," říká Kraus.

Kdyby se v posledních šesti závodech světového poháru dvojnásobný mistr světa neprosadil do finále a ve dvou závodech nezískal třetí místo, asi by o pokračování v kariéře hodně přemýšlel. "Po začátku sezony už to vypadalo že patřím do starýho železa, ale konec takový nebyl. Viděl jsem respekt od soupeřů a těším se na příští sezonu," říká Kraus.

přehrát video
Reakce Tomáše Krause

Následující rok ve světovém poháru by měl být pro nejstaršího závodníka série určující pro účast na olympijských hrách v Soči v roce 2014. "Rozhodně po příští sezóně se rozhodnu. A když se rozhodnu, tak by to bylo až do olympiády," dodává Kraus.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.