ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Sjezdaři skončili v družstvech ve čtvrtfinále, vyhrálo Německo

Velikost textu:

Lenzerheide - Čeští sjezdaři nezopakovali ve finále Světového poháru loňský triumf v soutěži družstev. Ve švýcarském Lenzerheide dnes Šárka Záhrobská, Kateřina Pauláthová, Ondřej Bank a Kryštof Krýzl vypadli ve čtvrtfinále po těsné prohře s Rakouskem. Z výhry se radovalo Německo. Češi přitom v prvním kole vyřadili Chorvatsko i s vítězem Světového poháru Ivicou Kosteličem.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2334/233322.jpg?1298025061
 • Šárka Záhrobská autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V souboji o postup do semifinále skončil jejich souboj s Rakouskem nerozhodně 2:2 a pro nejvýše nasazené a favorizované soupeře rozhodlo šest setin vteřiny. "Škoda, bylo to hodně vyrovnané, ale Pauláthová to nemohla příliš valit, protože si proti Chorvatsku hnula s kolenem," řekl trenér Tomáš Bank.

Jeden primát Češi ve finále SP uhájili. Ondřej Bank stejně jako před rokem dosáhl v porovnání všech lyžařů nejrychlejšího času a získal prémii 5 000 eur (120 000 korun). Německo ve finále porazilo díky jízdám vítězky Světového poháru Marie Rieschové, Viktorie Rebensburgové a Felixe Neureuthera výběr Itálie 3:1. Stejným výsledkem zdolalo Rakousko v boji o třetí příčku sjezdaře Švýcarska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.