ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Šlesingr byl ve stíhačce SP v Oslu patnáctý

Velikost textu:

Oslo - Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve stíhačce na 12,5 km Světového poháru v Oslu 15. místo. Ondřej Moravec dojel na 25. pozici. V průběžném hodnocení patří českému reprezentantovi sedmé místo. Nejlepším Šlesingrovým umístěním v konečném pořadí SP dosud byla čtyři roky stará 16. příčka. Vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen, jenž o šest desetin sekundy porazil lídra seriálu Tarjeie Böa.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr
Otevřít galerii
 • Michal Šlesingr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2353/235283.jpg?1298661645
 • Emil Hegle Svendsen autor: Anders Wiklund, zdroj: ČTK/AP/SCANPIX https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Svendsen na svého krajana před závěrečným nedělním závodem s hromadným startem ztrácí na druhém místě 31 bodů. Bö si druhou příčkou zajistil malý křišťálový glóbus za triumf v hodnocení stíhacích závodů. Třetí skončil Martin Fourcade z Francie, kterému stejné umístění patří i v průběžném pořadí seriálu.

Šlesingr doběhl do cíle se ztrátou jedné minuty a 13 vteřin. Po dvou úvodních střeleckých položkách se držel v první desítce, na třetí však dvakrát chyboval a postupně se propadl až na 16. pozici. Na závěrečném úseku si o jednu příčku polepšil.

"Neběželo se mi dnes dobře a už ve třetím kole jsem toho měl plné kecky. Hrábnul jsem si opravdu až na dno," přiznal český biatlonista. "A únava se pak podepsala i pod střelecký výkon," dodal. Přesto věří, že mu ještě zůstaly síly do závodu s hromadným startem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.