ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Vítěz SP Kostelič získal i malý glóbus za slalom

Velikost textu:

Lenzerheide - Chorvatský lyžař Ivica Kostelič získal ve finále Světového poháru v Lenzerheide malý křišťálový glóbus za hodnocení slalomu. Nejuniverzálnější sjezdař současnosti si už dříve zajistil velký glóbus za celkové vítězství v seriálu a malý za kombinaci. Jednatřicetiletý Kostelič dosáhl na slalomový triumf i přesto, že v dnešním závodu obsadil až osmnácté místo a podle pravidel finále SP nebodoval.

Ivica Kostelič
Ivica Kostelič
Otevřít galerii
 • Ivica Kostelič autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2334/233319.jpg?1298024414
 • Ivica Kostelič autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2264/226352.jpg?1295615651

Jeho nejbližší pronásledovatel Jean-Baptiste Grange z Francie totiž v prvním kole vypadl a Švéd André Myhrer, jenž mohl dosáhnout na glóbus v případě výhry, skončil šestý. Starší bratr bývalé hvězdy Janici Kosteličové vyhrál podruhé v kariéře hodnocení slalomu s náskokem 36 bodů před mistrem světa Grangem. První slalomový glóbus získal Kostelič už v roce 2002.

Závěrečný individuální závod sezony vyhrál olympijský vítěz Giuliano Razzoli. Šestadvacetiletý Ital v husté mlze a měkkém sněhu porazil o tři setiny sekundy Rakušana Maria Matta, jemuž těsně uniklo třetí vítězství ve slalomu SP za sebou. Třetí skončil Němec Felix Neureuther. Čeští slalomáři se do finálového závodu nekvalifikovali. Světový pohár by měl v neděli uzavřít závod družstev, v němž budou Češi obhajovat loňský triumf.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.