ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Rusko by chtělo převzít MS v krasobruslení

Velikost textu:

Moskva - Rusko se jako první oficiální kandidát uchází o uspořádání letošního mistrovství světa v krasobruslení. Šampionát se měl konat od 21. března v Tokiu, ale kvůli situaci v Japonsku po zemětřesení ho Mezinárodní bruslařská unie (ISU) odložila. Před Moskvou byly coby náhradní organizátoři v médiích zmiňovány Lausanne, Turín a města v Číně a Koreji.

Michal Březina
Michal Březina
Otevřít galerii
 • Michal Březina zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Úder tsunami na japonské pobřeží autor: Kyodo News, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Písemně jsme požádali o pořádání mistrovství světa v Moskvě. Je to náročný a nákladný úkol, ale chceme podat ISU pomocnou ruku," uvedl náměstek ruského ministra sportu Jurij Nagornych.

Prezident ISU Ottavio Cinquanta v minulých dnech uvedl, že přesunutí MS do jiné země je až třetí možností. Nejraději by nechal organizaci šampionátu na Japoncích, například v říjnovém termínu, nebo by mohlo mistrovství světa odpadnout úplně.

Představitelé japonského svazu stále věří, že se jim podaří šampionát udržet. "ISU chce, aby se MS konalo v Japonsku - pokud to bude možné. Budeme zkoumat, v které části země by to šlo," uvedl šéf svazu Seiko Hašimoto. ISU odložila MS především kvůli obavám z radiace z poškozené jaderné elektrárny Fukušima 1, jež leží zhruba 240 kilometrů od Tokia. Samotná hala Jojogi, kde se měl šampionát konat, vyvázla z přírodní katastrofy bez úhony.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.