ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Cuche získal malý glóbus i za super-G

Velikost textu:
aktualizováno 17. 3. 2011 09:55

Lenzerheide (Švýcarsko) - Švýcarský lyžař Didier Cuche získal díky zrušení posledního superobřího slalomu sezony malý křišťálový glóbus za hodnocení této disciplíny světového poháru. Ve finále seriálu v Lenzerheide se dnes kvůli špatnému počasí nepojede ani super-G žen, ve kterém si už dříve zajistila triumf Američanka Lindsey Vonnová. Konání závodů znemožnil déšť a celkově nepříznivá předpověď počasí.

Vedoucí závodník SP Super-G
Vedoucí závodník SP Super-G

Konání závodů znemožnil déšť a celkově nepříznivá předpověď počasí ohrožuje i páteční závody - slalom žen a obří slalom mužů. "Bude to velmi, velmi náročné. Špatné počasí má být až do pátečního rána, takže nemůžeme nic plánovat," uvedl ředitel ženských závodů Alte Skaardal. "Trať je mokrá, lepí se, protože navrchu je sníh a pod ním voda. Spolu se špatnou viditelností jsou to nemožné podmínky," dodal s tím, že v mokrém sněhu navíc špatně drží ochranné sítě a branky, což ohrožuje bezpečí lyžařů.

Didier Cuche:

"Druhý glóbus je doma a ani jsem nemusel bojovat. Šampaňské? Ne, dám přednost červenému vínu."

Šestatřicetiletý Cuche získal druhý malý glóbus ve dvou dnech poté, co ve středu počtvrté v kariéře ovládl konečné pořadí ve sjezdu. Z triumfu v superobřím slalomu se raduje poprvé a celkem svou sbírku glóbů rozšířil na šest, protože před dvěma lety zvítězil i v obřím slalomu.

Vonnová si triumf v hodnocení superobřího slalomu zajistila před dvěma týdny v Tarvisiu. Po zrušení dnešního závodu tak má v čele celkového pořadí SP stále náskok 27 bodů před druhou Marií Rieschovou z Německa. "Jsem hodně zklamaná. V boji o titul se počítá každý bod a super-G je jedna z mých nejlepších disciplín," řekla Vonnová, která si tak na čtvrtek naplánovala den bez lyží.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.