ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Bauer bude ve finále SP bojovat o třetí místo

Velikost textu:

Praha - Český běžec na lyžích Lukáš Bauer se bude snažit ve finále Světového poháru ve Stockholmu a Falunu prodrat na třetí místo celkového hodnocení. Velké křišťálové glóby už s předstihem znají své držitele - Švýcara Daria Colognu a Polku Justynu Kowalczykovou. Před rokem Bauer ve finále uspěl a jen těsně uhájil druhé místo před Švédem Marcusem Hellnerem. Tentokrát bojuje o bronz s jiným Švédem Danielem Rickardssonem, přičemž teoreticky může ohrozit i druhého Pettera Northuga z Norska. Ve finále je ve hře 200 bodů pro vítěze čtyřdílné série a 50 bodů pro nejrychlejšího v každé etapě.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: AP Photo/Armando Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1350/134910.jpg?1263054939
 • Thomas Northug autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Třiatřicetiletý Bauer ztrácí na Rickardssona 40 bodů a prohlásil, že se pokusí Švéda předstihnout. "Jsem ve slušné pozici, tak proč to nezkusit," řekl Bauer po pátém místu ve skiatlonu v Lahti.

"Po dvou cílech sezony, Tour de Ski a šampionátu, je tohle dodatečný cíl a dobrá motivace do posledních závodů letošního svěťáku." 

Finále běžců začne dnes sprintem v okolí královského paláce ve Stockholmu a pokračuje po dni volna ve Falunu prologem, stíhačkou a handicapovým závěrem. 

Po Tour de Ski a světovém šampionátu v Oslu je závěr Světového poháru pro běžce náročný fyzicky a motivačně. "Jakmile sleze sníh a začne hodně svítit sluníčko, tak mi dělá problém se držet v bojové náladě, ale chci to dojet," řekl Bauer. Dalším z Čechů, který se s ním objeví mezi padesátkou kvalifikovaných pro finále, je Martin Jakš.

Martin Jakš
Martin Jakš
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.