ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Štafetu biatlonistů na MS ovládli Norové

Velikost textu:

Chanty Mansijsk (Rusko) - Štafetový závod biatlonistů na mistrovství světa v Chanty Mansijsku vyhrálo favorizované Norsko. Česká čtveřice ve složení Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadila stejně jako na minulém šampionátu v Pchjongčchangu v roce 2009 desátou pozici. Největší ztrátu nabral na třetím úseku Moravec, jenž dvakrát dobíjel při obou střelbách a klesl na 13. pozici se ztrátou 2:22 minuty. Nejlepšímu českému biatlonistovi Šlesingrovi se však podařilo odstup zredukovat a finišoval na 10. místě minutu a půl za vítězi.

Štafeta norských biatlonistů
Štafeta norských biatlonistů
Otevřít galerii
 • Štafeta norských biatlonistů autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2389/238866.jpg?1299863579
 • Taijer Bö slaví vítězství norské štafety autor: Kerstin Joensson, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2170/216961.jpg?1292175531

"Chtěli jsme víc, mnohem víc. Mysleli jsme minimálně na šestou pozici. Abychom ve štafetě uspěli, potřebujeme vyrovnaný výkon celého týmu. To se nám dnes nepodařilo," povzdechl si kouč Ondřej Rybář.

Češi začátkem roku ve stejném složení, pouze s přehozenými prvními dvěma úseky, překvapili druhým místem v závodě světového poháru v Oberhofu, dnes ale medailové příčky neatakovali. Sice nemuseli ani jednou na trestný okruh, třináct dobíjení je však stálo hodně času.

Norové navázali na své triumfy z loňských olympijských her a Pchjongčchangu. Za vítězstvím směřovali už po prvním úseku, v němž všem ujel fenomenální Ole Einar Björndalen, který tak udělal maximum pro zisk svého šestnáctého světového zlata v kariéře. Vítěz vytrvalostního závodu Tarjei Bö dovezl Nory do cíle s náskokem 13,4 sekundy před domácími Rusy, třetí byla Ukrajina.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.