ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Záhrobská pojede ve Špindlerově Mlýně jen slalom

Velikost textu:

Špindlerův Mlýn - Česká lyžařka Šárka Záhrobská nepojede v pátek ve Špindlerově Mlýně obří slalom Světového poháru a soustředí se pouze na sobotní slalom. Důvodem je prý skutečnost, že obří slalom v sezoně moc netrénovala. Záhrobská v sezoně nastoupila pouze do čtyř obřích slalomů a v ani jednom z nich se nedostala do druhého kola. Nejlépe dokončila první jízdu na 45. místě v Aspenu, v Arber-Zwieselu dokonce prohrála s další českou lyžařkou Kateřinou Pauláthovou.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci Šárky Záhrobské autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Moc obřák v letošním roce netrénujeme, soustředíme se na slalom. Tak jsem si řekla, že k tomu tak přistoupím i ve Špindlerově Mlýně," řekla Záhrobská. Letos předělává techniku jízdy. "Takže se snažíme hodně pracovat na slalomu," uvedla prostřednictvím sociální sítě facebook.

Ve Špindlerově Mlýně letos Záhrobská několikrát trénovala, naposledy před pár dny. Také dnes a v pátek se půjde projet. "Sjezdovky jsou v perfektním stavu, snad se to bude líbit všem," pochválila organizátory. "Závod doma je vždy něco speciálního," dodala.

Slalom naposledy jela na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu, kde obsadila 12. místo. "Pak jsem několik dní doma odpočívala, bylo to do mistrovství světa hodně náročné," řekla Záhrobská. Poté trénovala v Rakousku a v Itálii a nastoupila do kombinace v Tarvisiu. "To jsem jela ale spíš tréninkově," komentovala své 33. místo v závodu. V kombinačním slalomu měla dvaadvacátý čas.

Záhrobská: Důležité je rychle vjet do roviny

Závody v domácím prostředí znamenají vždy větší tlak na úspěch, nejen výhodu znalosti svahu. "Budu chtít samozřejmě využít toho, že tu sjezdovku hodně znám. Bude důležité vjet rychle do roviny ve spodní části sjezdovky, tam se bude rozhodovat," podotkla česká lyžařka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.