ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Šlesingr byl ve stíhacím závodě na MS osmý

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2011 11:51

Chanty Mansijsk - Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil na mistrovství světa v ruském Chanty Mansijsku ve stíhacím závodě na 12,5 km osmé místo. Vyhrál Francouz Martin Fourcade před norskou dvojicí Emil Hegle Svendsen, Tarjei Bö. Druhý český biatlonista na startu Zdeněk Vítek obsadil s téměř čtyřminutovým mankem 39. místo.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr
Otevřít galerii
 • Michal Šlesingr autor: Tomáš Hermann, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1327/132674.jpg?1262013337
 • Medailisté ze stíhacího závodu MS autor: Mikhail Metzel, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Osmadvacetiletý Šlesingr nezačal závod nejlépe, když hned na první střelbě minul dva terče. Na dva trestné okruhy musel vicemistr světa z roku 2007 také po třetí střelbě. Ani dnes nepanovaly na střelnici kvůli větru ideální
podmínky a žádný ze závodníků nepředvedl čistou střelbu. "Vítr nefoukal z jednoho směru, ale spíše se točil a náboje nevyzpytatelně unášel," uvedl trenér Ondřej Rybář. "Těžko nyní spekulovat, zda by pomohlo cvakání, tedy seřízení mířidel," dodal.

Na poslední střelbě už ale Šlesingr nechyboval a v závěrečném stoupání získal před svými soupeři rozhodující náskok. "Na závěrečnou stojku se ohromně soustředil a opravdu si ji pohlídal. Věděl, že ještě může zaútočit na první desítku," řekl Rybář. "Michal nechtěl riskovat a vyčkávat až k finiši. Počínal si profesorsky," uvedl kouč.

Do cíle Šlesingr nakonec doběhl se ztrátou jedné minuty a 35 vteřin a osmým místem splnil cíl české výpravy, kterým bylo umístění v nejlepší desítce. "Určitě je to pro nás úleva a pro Michala zvlášť. Jak ho ale znám, určitě se s tím nespokojí a bude dál bojovat o co nejlepší výsledek," prohlásil Rybář. "Před sebou má ještě dva individuální závody a myslím, že by rád získal nějakou odměnu za celou sezonu," řekl.

Martin Fourcade získal premiérový titul mistra světa. Po třetí střelbě dokázal vymazat půlminutový náskok vedoucího Němce Arnda Peiffera. Vítěze sobotního sprintu o druhé zlato připravila chyba na posledním terči a nakonec se Peiffer propadl až na čtvrté místo.

Dvaadvacetiletý Fourcade v Chanty Mansijsku vybojoval už třetí medaili, když navázal na stříbro ze sprintu a bronz ze smíšené štafety. Na kontě má také olympijské stříbro ze závodu s hromadným startem z Vancouveru.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.