Golf Time

Vonnová má malý glóbus za kombinaci v SP

Tarvisio - Americká lyžařka Lindsey Vonnová obhájila triumf ve Světovém poháru v kombinaci. Malý křišťálový glóbus si zajistila druhým místem v posledním závodu v této disciplíně v italském Tarvisiu, kde nestačila jen na Slovinku Tinu Mazeovou. Vonnová v konečném pořadí kombinace porazila o osm bodů Mariu Rieschovou z Německa, která obsadila v závodě třetí místo.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP

V celkovém hodnocení SP snížila Vonnová osm závodů před koncem ztrátu na vedoucí Rieschovou na 176 bodů. Šestadvacetiletá Američanka získala jubilejní desátý křišťálový glóbus v kariéře. Olympijská vítězka ve sjezdu z Vancouveru navíc může v této sezoně počtvrté za sebou ovládnout také celkové pořadí SP.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila na 33. pozici a nebodovala. Po dopoledním sjezdu byla třetí od konce na 46. příčce, ve slalomu zajela dvaadvacátý čas.