ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Malysz po sezoně skončí se skákáním

Velikost textu:

Oslo - Čtyřnásobný vítěz světového poháru ve skocích na lyžích Adam Malysz po sezoně ukončí kariéru. Na mistrovství světa se Malysz čtyřikrát radoval ze zlata, přidal jedno stříbro a naposledy v sobotu v Oslu bronz ze závodu na středním můstku. Třiatřicetiletý polský reprezentant své rozhodnutí oznámil po dnešním závodě na velkém můstku, ve kterém obsadil 11. místo.

Polský skokan na lyžích Adam Malysz
Polský skokan na lyžích Adam Malysz
Otevřít galerii
 • Polský skokan na lyžích Adam Malysz autor: Srdjan Suki, zdroj: ISIFA/EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zleva Adam Malysz, Simon Ammann a Gregor Schlierenzauer autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Tohle bylo moje poslední mistrovství světa. Už jsem se takhle rozhodl před olympiádou ve Vancouveru," prohlásil Malysz.

Malysz je spolu se slavným Finem Mattim Nykänenem se čtyřmi celkovými triumfy nejúspěšnějším skokanem ve světovém poháru. Polský skokan konečné pořadí ovládl v sezonách 2000/2001 až 2002/2003 a další triumf přidal před čtyřmi lety. Na kontě má také tři stříbrné medaile a jeden bronz z olympijských her.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.