ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Björgenová má již čtvrté zlato

Velikost textu:
aktualizováno 3. 3. 2011 15:21

Oslo - Běžkyně na lyžích Marit Björgenová vybojovala na mistrovství světa v Oslu již čtvrté zlato. Dnes dovezla norskou štafetu k suverénnímu vítězství před Švédkami a Finkami, které obhajovaly titul z Liberce. České reprezentantky štafetu dohromady nedaly. Trojnásobná olympijská vítězka Björgenová se už dříve pasovala do role jasné královny šampionátu a ještě může vyrovnat rekordní počin Jeleny Vjalbeové z roku 1995, kdy Ruska vyhrála všech pět závodů. Běžkyně na lyžích čeká v Oslu už pouze jeden závod, sobotní volná třicítka s hromadným startem.

Marit Björgenová
Marit Björgenová
Otevřít galerii
 • Marit Björgenová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2185/218478.jpg?1292689630
 • Vítězná norská štafeta autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ve štafetě měla třicetiletá Norka situaci oproti sprintu, skiatlonu a klasické desítce značně usnadněnou. Její kolegyně Kristin Steiraová jí na předávku před posledním úsekem dovezla více než půlminutový náskok, který Björgenová bezpečně udržela až do cíle.

Norky ve stejné sestavě jako při loňském olympijském triumfu ve Vancouveru ujely zbytku startovního pole na druhém klasickém úseku, kdy si mírný náskok vybudovala Therese Johaugová. O stříbru pro Švédky rozhodla zhruba tři kilometry před cílem Charlotte Kallaová, na jejíž zrychlení nedokázala reagovat finská finišmanka Krista Lähteenmäkiová.

přehrát video
MS v klasickém lyžování 2011 Norsko
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.