ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Záhrobský se po "neúspěchu" dcery obul do trenérů

Velikost textu:

Garmisch-Partenkirchen – Po třech medailích ze tří po sobě následujících světových šampionátů ve slalomu skončila Šárka Záhrobská letos na dvanáctém místě. Její otec a donedávna i trenér Petr Záhrobský považuje výsledek za neúspěch, kterým jsou vinni nynější trenér Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Své dceři potom Petr Záhrobský doporučil, aby se obou trenérů zbavila.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šárka Zárhobská autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Za tyhle katastrofální výsledky nesou zodpovědnost oni," řekl Petr Záhrobský. "Šárka jim věří, ale měla by si objednat dvě hole – jednu na pana Šťastného a hnát ho až do Bratislavy a druhou na pana Stracha. Jediná šance je zbavit se jich," dodal po závodě, který vyhrála Marlies Schildová.

Otci lyžařky, která přestala jeho trenérských služeb využívat před minulou sezonou, se vůbec nelíbí snaha trenérů o změnu stylu úspěšné slalomářky. "Šárka měla skvělou techniku. Přeučovat tuto závodnici na jinou techniku je holý nesmysl. Toto přeučování přináší důsledky, že stěží obhajuje dvanácté, respektive patnácté místo ve slalomu," vzkázal Petr Záhrobský.

přehrát video
Šárka Záhrobská na MS ve slalomu

Lyžařka sama je ale přesvědčena o tom, že situace není tak špatná, navíc se osobně cítí mnohem lépe než v době, kdy ji trénoval otec. "Musím říct, že si velmi často zhluboka oddechnu, že jsem si zvolila cestu, jakou jsem si zvolila – a že už nemusím spolupracovat se svým otcem," prohlásila.

Zdůraznila, že změnu techniky si přála sama. "Začala jsem stagnovat a měla jsem na výběr. Buď bych někdy měla štěstí, nebo můžu jít cestou změny. Pokud chci být stabilně dobrá, musela jsem to udělat. Není jiná možnost," vysvětlovala Šárka Záhrobská.

Trenér Pavel Šťastný potom upozornil, že se mistrovský závod mohl vyvinout i jinak. "Je tak velká zodpovědnost vůči vám všem a vůči výkonu, že si nepovolila tempo a nevzala risk. Kdyby ho vzala, bylo všechno o něčem jiném," řekl. Slova Petra Záhrobského trenéra Šťastného nezaujala. "Ať si pan Záhrobský říká, co chce," prohlásil.

Slalomářské výsledky Š. Záhrobské na velkých akcích

MS 2005: 3. místo (trenér Záhrobský)

ZOH 2006: 13. místo (trenér Záhrobský)

MS 2007: 1. místo (trenér Záhrobský)

MS 2009: 2. místo (trenér Záhrobský)

ZOH 2010: 3. místo (trenér Strach)

MS 2011: 12. místo (trenér Šťastný)

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.