ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kowalczyková je po Drammenu blízko obhajobě

Velikost textu:

Drammen (Norsko) – Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková je po stříbru z klasické desítky v norském Drammenu velmi blízko obhajobě celkového prvenství ve světovém poháru. Drammenský závod vyhrála o 17,3 sekundy Marit Björgenová, která současně naznačila své ambice před nadcházejícím světovým šampionátem. Ačkoli je v průběžném pořadí světového poháru až třetí, v závodech, do nichž nastoupila, byla suverénní – vyhrála už devětkrát. Kvůli přípravě na mistrovství světa ale vynechala Tour de Ski, na vítězství ve světovém poháru tak už nepomýšlí.

Justyna Kowalczyková
Justyna Kowalczyková
Otevřít galerii
 • Justyna Kowalczyková autor: Luboš Pavlíček , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Marit Björgenová autor: Arno Balzarini, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2170/216962.jpg?1292176210

Kowalczyková možnosti, která se jí v Tour de Ski nabídla, plně využila – i proto neohroženě vede světový pohár. Celkové vítězství si může pojistit už v nedělním sprintu volnou technikou.

Třetí dnes skončila Finka Aino Kaisa Saarinenová, jež na Björgenovou ztratila 23,6 sekundy. Jediná Češka na startu Ivana Janečková obsadila 57. pozici s odstupem 3:47,6 minuty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.