ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Bank je v nominaci pro závod týmů

Velikost textu:

Garmisch-Partenkirchen - Nejlepší český lyžař Ondřej Bank je v nominaci do týmového závodu v paralelním obřím slalomu na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu. Pátý muž z pondělní superkombinace chce soutěž využít jako trénink na páteční obří slalom, ale definitivně se rozhodne až ve středu dopoledne. V týmu jsou ještě Kryštof Krýzl, Adam Zika, Kateřina Pauláthová, Andrea Zemanová a Martina Dubovská. Už před šampionátem se nechala slyšet Šárka Záhrobská, že týmovou soutěž nepojede.

Ondřej Bank
Ondřej Bank
Otevřít galerii
 • Ondřej Bank autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2326/232582.jpg?1297803959
 • Šárka Záhrobská na běžkách autor: Tibor Alföldi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2326/232583.jpg?1297804004

"Zítra budu trénovat obřák, protože už pak není moc času. Den před závodem už bych toho moc neudělal, chci to dostat do nohou," řekl Bank. Na svah se proto vydá už v osm ráno a až podle průběhu tréninku se rozhodne, zda nastoupí do týmového závodu, který začne v 11 hodin. "Myslím si, že Kitan (Krýzl) s Áďou (Zikou) budou mít víc sil a budou na závod víc natěšení než já. Už jsem za ten týden trochu rozbitý," prohlásil Bank, který byl členem českého týmu, jenž tento závod při loňském finále Světového poháru právě v Garmisch-Partenkirchenu senzačně vyhrál.

České lyžaře čekají Švédové, kteří budou v souboji favoritem. V jejich týmu jsou mezi šesti nominovanými lyžaři totiž elitní závodnice Anja Pärsonová a Maria Pietiläová-Holmnerová, mezi muži nechybí bratři Hans a Matts Olsonové.

přehrát video
Reportáž Zuzany Kalátové

Soutěž týmů je závodem čtyř lyžařů, kteří jezdí paralelní obří slalom. Při bodové remíze rozhodne o vítězi součet časů a lepší čtveřice postoupí do dalšího kola. Vítěze čekají čtyři jízdy. "Není to moc náročné, bude to rychlovka. Možná Ondra pojede, ale uvidíme až ráno," řekl kouč Tomáš Bank.

Záhrobská si trénink zpestřila běžkami

Česká sjezdařka Šárka Záhrobská začala od této sezony standardně přibalovat do svých lyžařských vaků i běžky a využila je v tréninku i na MS v Garmisch-Partenkirchenu. Nedaleko německého střediska dnes na uměle zasněženém několikakilometrovém okruhu kroužila bruslařským stylem přes hodinu. V sobotu bude Záhrobská útočit na čtvrtou medaili ve slalomu na MS za sebou.

K běžkám prý česká lyžařka tíhla vždy, koketovat s nimi začala před pěti lety a od tohoto ročníku je využívá pravidelně. I kvůli tomu, že pohyby boků částečně imituje svou novou techniku jízdy na sjezdovkách, kterou předělává s novým koučem Pavlem Šťastným. "Je to výborná imitace pohybu na sjezdovky, to, co teď trénuju, takže se spíš soustředím na techniku jízdy," uvedla Záhrobská.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.