ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Morgenstern vyhrál podruhé v kariéře pohár skokanů

Velikost textu:
aktualizováno 13. 2. 2011 18:10

Vikersund (Norsko) – Vítězství ve světovém poháru skokanů na lyžích si tři závody před koncem zajistil Rakušan Thomas Morgenstern. Jistotu druhého triumfu v seriálu v dosavadní kariéře mu vyneslo páté místo v dnešních letech v norském Vikersundu. Zvítězil stejně jako v sobotu jeho krajan Gregor Schlierenzauer.

Rakouský skokan Gregor Schlierenzauer
Rakouský skokan Gregor Schlierenzauer
Otevřít galerii
 • Rakouský skokan Gregor Schlierenzauer autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český skokan na lyžích zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1426/142540.jpg?1266004561
 • Český skokan na lyžích Jakub Janda autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1328/132732.jpg?1262027247

"Je to sen, prožívám skvělé pocity," citovala Morgensterna agentura SID. Rakouský skokan si mohl prvenství v seriálu, kterým navázal na triumf z roku 2008, zajistit už v sobotním závodu. Vítěz Turné čtyř můstků se postaral o jubilejní desátý triumf rakouských skokanů v SP.

Zatímco v sobotu se Schlierenzauer o první místo podělil s Johanem Remenem Evensenem, dnes norského skokana porazil. Domácí závodník, který v páteční kvalifikaci dvakrát vylepšil světový rekord, sice po prvním kole vedl, v druhé části ale na rakouského soupeře nestačil. Schlierenzauer předvedl výkon 237,5 m, Evensenův skok byl o 11,5 m kratší.

Janda 14. místo neudržel

Jandovi patřila po prvním kole 14. příčka; pokud by ji udržel, zaznamenal by nejlepší umístění v sezoně. Český reprezentant si ale v druhé části o tři příčky v konečném pořadí pohoršil.

"Ve druhém kole měl ale vyšší lyže za hranou, což tenhle můstek neodpouští. Je založený na aerodynamice, a pokud dáte takovou brzdu, nemůžete letět dál," uvedl v tiskové zprávě trenér David Jiroutek. "Slavit nebudu, ale pro hlavu jsou takové výsledky dobré. Každý bod se počítá," přidal Janda.

V druhém kole se představil ještě Lukáš Hlava, který obsadil 26. pozici. Borkovi Sedlákovi unikla účast mezi nejlepší třicítkou o jedinou příčku, což se českým skokanům stalo již poosmé v sezoně. Jan Matura byl 34. a Roman Koudelka obsadil předposlední 38. místo. "Koudelku odnesl závan větru, protože těsně před ním jury nesmyslně snížila nájezd. Už nemáš žádnou rychlost a právě malinký závan větru stačí," uvedl Jiroutek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.