ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

V superkombinaci šokovala zlatem Fenningerová

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2011 16:28

Garmisch-Partenkirchen – Překvapivou mistryní světa v superkombinaci se stala jednadvacetiletá rakouská lyžařka Anna Fenningerová, které patřilo po sjezdu čtvrté místo. Stříbro získala v Garmisch-Partenkirchenu Slovinka Tina Mazeová a bronz bere zkušená Švédka Anja Pärsonová. Mladička Rakušanka v dosavadní kariéře stanula na stupních vítězů jen třikrát, ve slalomu navíc jen dvakrát dojela na bodovaných pozicích. Dnešní jednokolový závod ale zvládla výborně a dokázala ještě vylepšit svou solidní pozici z dopoledního sjezdu.

Rakouská sjezdařka Anna Fenningerová
Rakouská sjezdařka Anna Fenningerová
Otevřít galerii
 • Rakouská sjezdařka Anna Fenningerová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Anna Fenningerová po vítězném závodě autor: Kerstin Jönsson, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Pořád tomu nemůžu uvěřit, musím to nejdřív trochu strávit," řekla bývalá čtyřnásobná juniorská mistryně světa. "Slalom byl mimořádně těžký, trať byla už hodně rozbitá. Měla jsem plné brýle sněhu, ale nepřestala jsem bojovat," prohlásila. Na minulém MS ve Val d'Isere byla v superkombinaci sedmá a čtvrtá v super-G. "Chtěla jsem všem dokázat, že umím jezdit i slalom, i když říkají opak," neskrývala radost Fenningerová.

Rakušanka tak dokonale využila indispozice hlavních favoritek. Němka Maria Rieschová, kterou v posledních dnech trápily horečky, dojela sjezd vyčerpaná s dvousekundovým mankem a ve slalomu si polepšila pouze na 11. příčku. Američanka Lindsey Vonnová si zase stěžovala na následky nedávného otřesu mozku a do slalomu vůbec nenastoupila.

přehrát video
MS ve sjezdovém lyžování 2011 Německo

"Jsem naštvaná, ne kvůli výsledku, ale protože jsem nemocná," uvedla olympijská vítězka v kombinaci Rieschová. "Byla jsem ráda, že jsem alespoň dojela do cíle před domácím publikem. Šance závodit na mistrovství světa doma přichází jednou za život. Neměla jsem za sebou žádný trénink ve sjezdu, takže jsem věděla, že to bude těžké útočit na medaili," uvedla.

Slovinka Mazeová předvedla podle očekávání lepší slalom než mladá Rakušanka, v součtu jí ale ke zlatu chybělo devět setin sekundy. Pro bronz si dojela zkušená Švédka Pärsonová, která získala z mistrovství světa už jedenáctý cenný kov. Vítězka úterního super-G Elisabeth Görglová neudržela vedení po sjezdu a propadla se na páté místo. 

Při neúčasti Šárky Záhrobské se dvojice českých reprezentantek seřadila na 24. a 25. místě. Lepší byla Klára Křížová, která v součtu ztratila na vítězku 10,77 sekundy, Daniela Marková nabrala manko 12,46 sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.