ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kostelič kritizoval sjezdovku: Bylo to na hraně

Velikost textu:

Garmisch-Partenkirchen (Německo) - Ačkoli Ivica Kostelič získal v dnešním superobřím slalomu jako první chorvatský lyžař medaili na mistrovství světa v rychlostní disciplíně, po závodě si neodpustil kritiku na adresu Mezinárodní lyžařské federace. Bronzový muž z úvodního závodu šampionátu a lídr Světového poháru kritizoval náročnou trať. Organizátoři už včera slíbili, že upraví sjezdovku pro ženský sjezd.

Ivica Kostelič
Ivica Kostelič
Otevřít galerii
 • Ivica Kostelič autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2264/226352.jpg?1295615651
 • Lindsey Vonnová autor: Giovanni Auleta, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1397/139620.jpg?1264944355

"Nemyslím si, že jsem někdy zažil takové podmínky. Tohle byla nejtěžší trať, na jaké jsem kdy jel. Bylo to opravdu na hraně," řekl Kostelič na adresu zledovatělé a nerovné sjezdovky Kandahar. Vítěz sedmi závodů SP v sezoně kritizuje bezpečnostní podmínky na sjezdovkách poměrně často. V lednu v Kitzbühelu rozhněval funkcionáře FIS srovnáním pádu Rakušana Hanse Gruggera z tréninku se smrtelnou nehodou Ayrtona Senny, po níž se ve formuli 1 začalo více dbát na bezpečnost jezdců.

"Takovéhle tratě, to je věc, na kterou by se lyžaři měli spolu s organizátory podívat. Nejde jen o zranění, k nimž může dojít okamžitě. Ty všechny skoky a nerovnosti ovlivní vaše kolena a nohy v delším časovém období. Ani svaly to nemohou zvládnout. Když se zeptáte 99 procent lyžařů, řeknou vám totéž," tvrdil dnes Kostelič.

Ivica Kostelič:

"Abych byl upřímný, byl jsem šťastnější za to, že jsem dojel do cíle bezpečně a v jednom kuse, než za to, že jsem získal bronz. Vůbec jsem si tu jízdu neužíval."

Jednatřicetiletý záhřebský rodák je sice v současnosti nejvšestrannějším lyžařem světa, ale i tak je jeho dnešní bronz překvapením. I proto, že mistrovství světa pro něj letos není prioritou, chce se spíš soustředit na zisk velkého křišťálového glóbu. Kvůli tomu vynechá v Ga-Pa sjezd a také superkombinaci, v níž by byl jasným favoritem na zisk zlata. Do dějiště šampionátu se vrátí až na závěrečné závody slalom speciál a obří slalom.

Po výtkách organizátoři upravili trať pro ženský sjezd

Do kritiky se už včera po nepovedeném závodu super-G žen pustila Lindsey Vonnová z USA. "Byla hodně nebezpečná," uvedla. Její výhrady ke stavu sjezdovky Kandahar se nakonec dočkaly odezvy. Pořadatelé oznámili, že před středečním prvním tréninkem na sjezd trať částečně upraví. "Pracujeme na tom 'pekle', kde by to mohlo být obtížnější, aby tam lyžařky nejezdily tak rychle. Trochu to zkrouhneme, aby to tak neklouzalo," uvedl ve středu večer ředitel FIS pro ženské závody Atle Skaardal. Bývalý norský lyžař přitom ještě den předtím odmítal tvrzení Vonnové, že trať je moc zledovatělá a pro ženy příliš nebezpečná. Tvrdil, že je pouze těžká.

Ve včerejším zahajovacím super-G žen na Kandaharu ošklivě upadly olympijská vítězka Andrea Fischbacherová z Rakouska a Němka Gina Stechertová, která si zlomila palec na ruce.

MS v alpském lyžování 2011
MS v alpském lyžování 2011
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.