ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Sudová zajela paralelní závod na MS sedmá

Velikost textu:

Deer Valley (USA) - Lyžařka Nikola Sudová dnes na mistrovství světa v paralelní jízdě v boulích skončila na sedmém místě. Paralelní jízdu zcela ovládli kanadští lyžaři. Už druhou zlatou medaili v Deer Valley získala Kanaďanka Jennifer Heilová, která vyhrála také individuální závod. Stříbro vybojovala její krajanka Chloe Dufourová-Lapointeová. Druhá česká reprezentantka Tereza Vaculíková obsadila 17. příčku.

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová
Otevřít galerii
 • Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zdroj: EPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nikola Sudová autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1428/142767.jpg?1266123915

Dvojnásobná medailistka ze světových šampionátů Sudová, která si před rokem při tréninku právě v Deer Valley poranila koleno a musela na operaci, si v sobotu polepšila o jedno místo oproti individuálnímu závodu. Olympijská vítězka z Turína Heilová obhájila předloňský titul z Inawašira a získala čtvrtý titul mistryně světa.

Závodu mužů dominoval olympijský šampion z Vancouveru Alexandre Bilodeau, jenž také vyhrál paralelní jízdu v boulích na MS podruhé za sebou. Ve finále porazil dalšího Kanaďana Mikaela Kingsburyho. Z individuálního závodu v Deer Valley má Bilodeau stříbro. Lukáš Vaculík a Václav Novák obsadili 20., respektive 21. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.