ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Bauer není před MS úplně fit

Velikost textu:

Praha - Česká reprezentace běžců na lyžích dala před závody v ruském Rybinsku přednost přípravě na světový šampionát. Mistrovství světa začíná už 23. února a do Osla na závěrečnou přípravu odlétal celý tým už dnes. Tahounem je jako obvykle Lukáš Bauer, krátce před odletem do Norska měl však dvojnásobný olympijský medailista z Vancouveru zdravotní problémy.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
Otevřít galerii
 • Lukáš Bauer autor: Matthias Schrader, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1432/143196.jpg?1266270943
 • Martin Jakš autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/695/69481.jpg?1235146749

Lukáš Bauer si třetí pozicí na Tour de Ski jeden cíl splnil. V Norsku chce být znovu mezi nejlepšími a udělat si radost podruhé. "Vyhlašoval jsem, že bych si chtěl z mistrovství světa přivézt medaili a na tom se nic nemění," uvedl na ruzyňském letišti Lukáš Bauer.

Nejvýše postaveného českého běžce v seriálu světového poháru však trápí menší zdravotní komplikace. "Po měsíci se mi vrátily problémy s nosohltanem, a i když jsem je před měsícem po týdnu trénování přešel, tak reprezentační lékař s ohledem na blížící se mistrovství světa rozhodl, že nebudeme riskovat a musíme sáhnout k antibiotikům," prozradil Bauer.

přehrát video
Reakce Lukáše Bauera

Celá lyžařská reprezentace jinak odlétla zdravotně v pořádku, všichni se těší na šampionát, který se uskuteční na tradičním místě klasického lyžování, na Holmenkollenu. "Je tam vždy výborná divácká kulisa. Myslím si, že MS je téměř vyprodané. Bude to opravdu zážitek," věří Martin Jakš.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.